با این قلم دیجیتال می‌توانید صحت نوشتاری دستنوشته‌های خود را بررسی کنید

نوشته مرضیه فلاح 23 تير 1392

هیچ وقت آرزو کرده‌اید که بتوانید صحت نوشتاری دستنوشته‌های خود را بررسی کنید؟ با این قلم موجود در کیک‌استارتر که در صورت غلط نوشتن کلمات با بوق کوچکی خبرتان می‌کند تا متوجه شده و دوباره تلاش کنید، آرزویتان برآورده می‌شود. یا اینکه می‌توانید همیشه یک فرهنگ لغت به دست بگیرید.

06fccb2c4bdb0162d85693f15c479f23_large.jpg

با یک پرداخت ۱۹۰ یورویی کیک‌استارتر (به اضافه ۱۰ یورو هزینه حمل) که برابر ۱۶۲ دلار است، دیگر هرگز کلماتی را که پیش از این در دست نوشته‌های‌تان اشتباه می‌نوشتید را تکرار نخواهید کرد. Lernstift، پروژه‌ای که توسط دو پدر با امید به اینکه بتوانند فرزندانشان را در یادگیری نگارش صحیح کلمات یاری کنند انجام شد، قلمی است که به زیبایی نشان می‌دهد فناوری رادیویی چگونه می‌تواند دیدگاه‌ها و الگوریتم‌های فانتزی را در کنار هم قرار داده و تعامل بیشتری به یک دستگاه بیفزاید.

2fcd58540b724136052de2f808dc1c16_large.jpg

این قلم اتصالات اینترنتی و الکترونیکی را با هم ترکیب می‌کند و زمانی که کاربر کلمه‌ای را اشتباه و یا حتی ناخوانا بنویسد به آرامی می‌لرزد. امکانات زیادی در این محصول وجود دارد، از جمله نرم‌افزار تشخیص دست‌خط. از آنجا که این یک محصول نوپا است ممکن است هرگز به صورت انبوه تولید نشود اما سازندگان آن امیدوارند اولین نسخه‌های این قلم را پاییز امسال به دست حامیانشان در کیک‌استارتر برسانند.

12a2dda93707997799c09f23ba910b72_large.jpg

اوایل هفته جاری با دیدن اپلیکیشن گوگل گلس برای CPR شگفت‌زده شدم، این اپلیکیشن از حسگرهای داخل گلس استفاده می‌کند تا به افراد درباره تکنیک CPR شان بازخورد دهد، زیرا معتقدم این بازخورد و تعامل خصیصه‌ای است که می‌تواند آینده وب را رقم بزند. این قلم نیز نمونه دیگری است که بر نحوه نگارش فرد و آنچه می‌نویسند نظارت داشته تا افراد بدانند کی واژه‌ای را غلط می‌نویسند و یا اینکه کجا خطشان ناخوانا می‌شود.

نیت این محصول یاری کودکان برای یادگیری املا و نگارش به زبان انگلیسی است اما از آنجاکه تمرکز سازندگان این وسیله بر تقریبا باز نگه‌داشتن آن است، این قلم را می‌توان به شیوه‌های مختلفی استفاده کرد؛ از تعامل گرفته (می‌توانید در لحظه روی مانیتورتان ببینید که من روی کاغذ چه می‌نویسم) تا پیگیری پیشرفت نوشتار چند کودک در یک کلاس.

این مثال دیگری از مزایای دنیای دیجیتال بود که به لطف حسگرها و اتصالات اینترنتی به دنیای فیزیکی ما وارد شده است.