عرضه Windows Essentials 2012 توسط مایکروسافت

نوشته آراد حقی 06 شهريور 1391

این روزها کمتر روزی را می‌توان سراغ داشت که مایکروسافت خبر ساز دنیای فناوری نباشد. بعد از خرید اسکایپ توسط مایکروسافت، عرضه نسخه جدید موتور جستجوگر بینگ، عرضه گسترده‌تر خدمات SkyDrive، انتشار نسخه ماقبل نهایی ویندوز 8 و ویندوز سرور 2012، معرفی سرفیس و ویندوز فون 8، عرضه نسخه پیش نمایش آفیس 2013، معرفی و عرضه SQL Server 2012، عرضه نسخه ماقبل نهایی ویژوال استدیو 2012، معرفی Lync Server 2013، معرفی خدمات جدید Windows Azure، معرفی سرویس Outlook و معرفی سخت‌افزارهای جدید سازگار با ویندوز 8، اینبار نوبت به نسخه جدید Windows Essentials  رسیده است.

Windows-Essentials-2012.jpg

برای دریافت نسخه Web Installer می‌توانید به این لینک و برای دریافت فایل اجرایی کامل می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.

لیست برنامه‌های این مجموعه همانند گذشته شامل Windows Live Mail، Windows Live Messenger، Windows Live Writer، Photo Gallery، Movie Maker، Family Safety، Outlook Connector Pack است و Microsoft SkyDrive تنها عضو این خانواده جدید است. مهم‌ترین تغییر این نسخه را در یکپارچه سازی نرم افزارهای فوق با سرویس رایانش ابری مایکروسافت یعنی SkyDrive می‌توان دانست. همچنین بهبود‌های بسیار چشمگیری در این نسخه Movie Maker و Photo Gallery به چشم می‌خورند که از جمله آن‌ها می‌توان به یکپارچه سازی با Vimeo، و همچنین معرفی قابلیتی تحت عنوان Video Stabilization نام برد که توسط آن می‌توانید براحتی ویدئوهای لرزان و یا فاقد کیفیت خود را به نحوی اعجاب انگیز بهبود بخشید.

به نظر می‌رسد نسخه جدید Movie Maker قدم را بسیار فراتر از نیازهای کاربران عادی برداشته است. از دیگر نکات قابل بررسی، حذف Windows Live Mesh بعد از نصب Windows Essential 2012 به صورت خودکار و البته همراه به اطلاع رسانی به کاربر است. همانگونه که می‌دانید از بسیاری از کاربران حرفه‌ای ویندوز با استفاده از Windows Live Mesh بسیاری از فایل‌های خود را بین PC های مختلف Sync می‌کردند که این نرم افزار بدلیل وجود Microsoft SkyDrive که به نوعی وارث Windows Live Mesh به شمار می‌آید حذف شده است و با Microsoft SkyDrive جایگزین شده است.