فیلترهای رنگی به توییتر راه پیدا کردند

نوشته آرش زاد 21 آذر 1391

حدود یک ماه پیش بود که شایعه اضافه شدن فیلترهای رنگی برای عکس‌ها به‌صورت مستقیم در اپلیکیشن‌های توییتر توسط برخی منابع داخلی این شبکه اجتماعی به بیرون درز پیدا کرد. اگر وبلاگینا را در آن زمان خوانده باشید، می‌دانید که بر اساس آن خبر، قرار بود این ویژگی در ماه‌های آینده به توییتر اضافه شود.

فیلترهای رنگی توییتر

امروز این شبکه با عرضه نسخه جدیدی از اپلیکیشن اندروید و iOS خود، ۸ فیلتر رنگی را که با کمک سرویس Avairy ایجاد شده است، به برنامه خود اضافه کرد.

سرویس Avairy خدمات مشابهی را برای اعمال تغییرات و ویرایش تصاویر در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد که در حال حاضر فلیکر، یاهو، Box و Squarespace از آن استفاده می‌کنند.

این ۸ فیلتر رنگی شامل مواردی مانند فیلتر سیاه و سفید، رنگ‌های گرم، رنگ‌های سرد، سینمایی و قدیمی می‌شود. کاربران می‌توانند قبل از اعمال کامل رنگ‌ها روی عکس‌های خود، نمونه آن‌ها را مشاهده کنند.

توییتر با اعمال این تغییر، نبرد جدیدی را با سرویس محبوب اینستاگرام آغاز کرده است؛ نبردی که شاید بتوان آن‌را جنگ فیلترها نامید. این سرویس چند روز پیش در حرکتی ناگهانی امکان نمایش تصاویر ارسال شده به توییتر در گالری کاربران را از طریق سرویس خود مسدود کرد. البته توییتر نیز چند ماه پیش امکان دسترسی به فهرست دوستان توییتر کاربرانی که در اینستاگرام ثبت‌نام می‌کردند را برای این سرویس تعطیل کرد تا رابطه این دو شبکه نهایتا به وضعیت فعلی برسد.

توییتر با انجام این تغییرات قصد داردکاربرانی را که از اینستاگرام صرفا به دلیل وجود فیلترهای رنگی و نه بخاطر شبکه کاربری آن استفاده می‌کردند را به سوی خود بکشاند.