پیروزی‌های بزرگ، دست‌آوردهای شیرین

گزارش تصویری از روز آخر برگزاری استارتاپ ویکند تهران

نوشته آرش زاد 18 شهريور 1391

سومین و آخرین روز رویداد استارتاپ ویکند تهران، با جمع‌بندی پروژه‌ها و معرفی سرویس‌های آماده شده توسط گروه‌ها حاضر در مراسم و نیز معرفی پروزه‌های برتر پیگیری شد. صبح روز قبل پس از صرف صبحانه توسط شرکت کنندگان، کریس جانسون درباره شیوه ارائه پروژه‌ها، گروه‌ها را راهنمایی کرد. وی گفت که هر یکی از گروه‌ها فرصت خواهند داشت تا ظرف ۵ دقیقه‌ای که به آن‌ها داده می‌شود، پروژه آماده شده خود را برای داوران و حاضرین در سالن ارائه نمایند.

swtehran-day-3-1.jpg

گروه‌ها در آخرین روز کاری

پس از این بخش، اعضای هر یک از تیم‌ها با رفتن به اتاق‌های خود، روند ادامه و تکمیل پروژه‌شان را پیگیری نمودند. بیشتر این کارها مربوط به جمع‌بندی طراحی رابط کاربری و برنامه‌نویسی سرویس‌ها می‌شد.

swtehran-day-3-2.jpg

از طرفی، مهم‌ترین وظیفه‌ای که روز آخر به عهده ۱۲ گروه حاضر در استارتاپ ویکند تهران بود، تهیه ارائه‌های پروژه‌ها بود. آن‌ها می‌بایست ارائه خود را بر اساس توصیه‌های اعلام شده، طوری آماده می‌کردند که موجب رضایت داوران حاضر در برنامه می‌شد.

بررسی گروه‌ها توسط مربیان

بین ساعات ۱۱ تا ۱۲ ظهر جمعه، کلیه مربیان با مراجعه تک به تک به اتاق گروه‌ها، از آن‌ها خواستند تا پروژه خود را به آن‌ها ارائه نمایند و از روند تکمیل پروژه‌ها، اطلاعاتی را در اختیارشان قرار دهند.

swtehran-day-3-3.jpg

تیم‌ها نیز هر کدام به اعلام کارهای انجام شده پرداختند و پیش‌نمایش موجود از پروژه خود را به مربیان نشان دادند. مربیان نیز سوالات خود را درباره موارد موجود در هر یک از پروژه‌ها پرسیدند و نکات لازم را به مدیر گروه‌ها گوشزد کردند.

swtehran-day-3-4.jpg

نکته حائز اهمیت در این میان، پیشرفت قابل توجه بسیاری از پروژه‌ها و فعالیت و انرژی موجود در گروه‌ها، نسبت به روز گذشته بود که برخی از آن‌ها را وادار کرده بود تا از همین حالا، به فکر جذب مشتری و شریک تجاری برای سرویس خود باشند.

ارائه پروژه‌های آماده شده

پس از یک استراحت کوتاه و صرف ناهار، نوبت به آن رسیده بود تا ۱۲ گروه حاضر در مراسم، زحمات روزهای قبل خود را به داوران ارائه نمایند. آن‌ها در این بخش وظیفه داشتند تا پروژه خود را از جنبه‌های مختلف معرفی کنند و دلایل این‌که چرا ایده آن‌ها می‌تواند موفق شود و چگونه به سود دهی برسد را بازگو نمایند.

swtehran-day-3-5.jpg

قبل از آغاز این بخش، آقایان آقازاده و کریس جانسون با بیان برخی راهکارهای کلی برای شیوه ارائه پروژه‌ها، به اهمیت این رویداد برای سرمایه‌گذاران حوزه اینترنت سخن گفتند. کریس جانسون در این رابطه گفت: "سرمایه گذاران برای یافتن بیزینس‌های عالی به این مراسم آمده‌اند."

سپس نمایندگان هر یک از ۱۲ گروه، به ترتیب قرعه‌کشی انجام شده، روی صحنه آمدند تا با استفاده از فایل‌های پرزنتیشن، ایده خود را ارائه کنند.

swtehran-day-3-6.jpg

اولین ارائه مربوط به پروژه «اسفنج خیس» یا O Character می‌شد. این گروه با بیان اینکه آن‌ها قرار است به ایده‌های مشتریان خود، روح و شخصیت ببخشند، از امضای چند تفاهم‌نامه اولیه با برخی از تیم‌های استارتاپ ویکند خبر دادند تا این موضوع به‌عنوان امتیازی از سوی داوران مسابقه در نظر گرفته شود.

swtehran-day-3-7.jpg

تیم‌های «کلاسور»، «Quick App»، «Langgo»، «بیمه آنلاین»، «Boice»، «دیوار شهر»، «Smart Tocher»، «خبر خوش»، «کجا بریم؟»، «دخل و خرج» و «لنزکده»، بقیه تیم‌هایی بودند که برای ارائه پروژه خود، به ترتیب روی صحنه رفتند.

swtehran-day-3-8.jpg

هر یک از این گروه‌ها فرصت داشتند تا سرویس خود را در مدت زمان ۵ دقیقه معرفی کنند و پس از آن، داوران نیز ۵ دقیقه فرصت داشتند تا سوالات مختلف خود را از آنان بپرسند.

معرفی برندگان استارتاپ ویکند تهران

بالاخره نوبت آن رسیده بود تا نتیجه تلاش ۵۴ ساعته تیم‌های حاضر در این رویداد در مراسم اختتامیه اعلام شود. داوران نظر خود را درباره هر یک از ایده‌ها، با دادن امتیازات مختلف به آن‌ها اعلام کرده بودند و حالا با جمع‌بندی آن‌ها، فرصت معرفی ۳ برنده اصلی استارتاپ ویکند تهران رسیده بود.

swtehran-day-3-9.jpg

تیم‌های Boice، کجا بریم؟ و کلاسور، به ترتیب به‌عنوان پروژه‌های اول تا سوم این رویداد از سوی داوران مسابقه برگزیده و اعلام شدند تا به روی صحنه بروند و جوایز و لوح‌های تقدیر مختص خود را دریافت نمایند.

تقدیر از گروه‌ها، مربیان و داوران

در استارتاپ ویکند تهران ۱۲ گروه منتخب، ۲۵ مربی و ۹ داور حضور داشتند که مسئولین برگزار کننده این رویداد، ضمن تقدیر از این افراد، لوح تقدیرنامه‌ای را به آنان تقدیم کردند. پس از این بخش و اعلام نظرات کوتاه داوران مسابقه در رابطه با فعالیت ۳ روزه حاضرین در این مراسم، سخنرانی پایانی انجام شد و پرونده اولین استارتاپ ویکند تهران پس از ۳ روز کار و هیجان، به‌طور رسمی بسته شد.

swtehran-day-3-10.jpg

تصاویر زیر، عکس‌های منتخب روز پایانی رویداد استارتاپ ویکند تهران است.

swtehran-day-3-11.jpg

swtehran-day-3-12.jpg

swtehran-day-3-13.jpg

swtehran-day-3-14.jpg

swtehran-day-3-15.jpg

swtehran-day-3-16.jpg

swtehran-day-3-17.jpg

swtehran-day-3-18.jpg

swtehran-day-3-19.jpg

swtehran-day-3-20.jpg

swtehran-day-3-21.jpg

swtehran-day-3-24.JPG

گزارش تصویری روز اول استارتاپ ویکند تهران

گزارش تصویری روز دوم استارتاپ ویکند تهران