ایده‌هایی که وارد فاز اجرا شدند

گزارش تصویری از دومین روز برگزاری استارتاپ ویکند تهران

نوشته آرش زاد 17 شهريور 1391

پس از برگزاری روز اول رویداد استارتاپ ویکند تهران و انتخاب تیم‌های برتر، روز دوم به مدیریت تیم‌ها و آغاز عملیات اجرایی ایده‌ها گذشت. صبح دیروز، شرکت کنندگان این رویداد در قالب ۱۲ تیم منتخب، پس از دریافت راهنمایی‌های مختلف برای شیوه زمان‌بندی و چیدمان کارها، به برنامه‌ریزی برای نحوه اجرای ایده‌های خود پرداختند.

startup-weekend-tehran-day-2-1.jpg

۱۲ ایده برتر

قبل از هر چیز، اجازه دهید ایده‌هایی که در روز اول به‌عنوان ایده‌های برتر از طریق رای‌گیری شرکت کنندگان انتخاب شدند، معرفی کنیم و سپس سراغ گزارش اتفاقات امروز برویم.

کجا بریم

این ایده مربوط به موضوع سفر است. کاربر از طریق این سرویس می‌تواند بر اساس اطلاعات مقصد سفر خود، جزئیات کاملی را درباره آن دریافت نماید. این سرویس قرار است تجربه سفری متفاوت را به‌شما پیشنهاد دهد، هزینه‌های سفرتان را بر اساس نیاز شما اعلام کند و زمان‌بندی سفر را بر اساس علاقه شما نمایش دهد.

سیستم جامع آموزش زبان Langgo

startup-weekend-tehran-day-2-2.jpg

Langgo، ایده یک کاراکتر سخنگو است. با استفاده از کاراکتر کودک این سامانه، می‌توانید زبان را به تدریج از کودکی تا سنین نوجوانی این کاراکتر به‌صورت جامع با افزایش جلوه‌های مختلف یاد بگیرید. Langgo سعی دارد در فضایی بسیار جذاب در کنار سایر فعالیت‌های خود بتوانید به تمرین کاربردی یک زبان بپردازید.

خبر خوش

خبرگزاری را تصور کنید که تنها به انتشار اخبار خوش می‌پردازد! خبر خوش قرار است مخاطبینش را از اخبار خوش و مثبتی که در دنیا در حال وقوع است، مطلع نماید و در آن اثری از اخبار مایوس‌کننده نخواهید یافت. این گروه باور دارد که می‌توان آگاهانه انتخاب کرد که تنها به خبرهای خوش و محتوای مثبت دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را با دیگران به اشتراک گذاشت.

نرم‌افزار حسابداری

startup-weekend-tehran-day-2-3.jpg

این نرم‌افزار با مدیریت مصارف، مخارج و درآمدها علاوه بر ثبت و نگهداری آن‌ها، به کاربر راهکارهای مدیریت و کنترل هزینه‌ها را ارائه می‌دهد. مدیریت هزینه‌های اعضای خانواده و مقایسه درآمدها و هزینه‌ها از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن به‌حساب می‌آیند.

کلاسور

جمع‌آوری اطلاعات کلاس‌های آموزشی برای دانشجوها و کارآموزان، کار اصلی کلاسور است. این سرویس قرار است بر اساس منطقه جغرافیایی شما، کلاس‌های آموزشی مختلفی را بر پایه نظرات سایر افراد شرکت کننده در آن‌ها معرفی نماید. این ایده همچنین به معلم‌ها نیز کمک خواهد کرد بتوانند برای خود شاگردان خصوصی پیدا کنند.

Boice

startup-weekend-tehran-day-2-4.jpg

نرم‌افزاری که علاوه بر ضبط صدا، یک قابلیت خاص به نام Boice دارد که بخشی از صدا را مارک و های‌لایت می‌نماید. فرض کنید سر کلاس نشسته‌اید  و می‌خواهد بخشی از صدای استاد خود را نت برداری کنید و پس از آن، این نت‌ها را با همکلاسی‌های خود به اشتراک بگذارید. Boice اجازه انتخاب بخشی از فایل صوتی را مانند نت برداری از یک فایل طولانی متنی به شما خواهد داد.

لنزکده

لنزکده قرار است محلی برای اجاره تجهیزات عکاسی نظیر لنز دوربین‌های عکاسی باشد. کاربران از طریق این وب‌سایت خواهند توانست برخی کالاهای مورد نیاز خود را برای مدت زمانی که نیاز دارند، اجاره نمایند و از خرید آن محصول پرهیز نمایند.

دیوار شهر

startup-weekend-tehran-day-2-5.jpg

دیوار شهر جایی است برای آشنایی هم محله‌ای‌ها با هم و نصب هر گونه اتفاق و رویداد محل و اشتراک فضای کسب و کار با یکدیگر.

اسفنج خیس

startup-weekend-tehran-day-2-6.jpg

وب‌سایت شخصیت پردازی اسفنج خیس با محیطی پویا برای خلق، توسعه و سودآوری کاراکترها و شخصیت‌هاست که امکان رای‌گیری و نظرسنجی کاراکترها را به افراد می‌دهد. فروش خدمات به شرکت‌های تبلیغاتی، یکی دیگر از فعالیت‌های این مجموعه است. در واقع هدف کلی این ایده، اجازه خلق کاراکترهای مختلف جذاب به کاربرانش است تا از آن طریق بتوانند علاوه بر فراهم آمدن امکان فروش آن‌ها، دقایقی سرگرم کننده را تجربه نمایند.

بیمه‌یار

خرید آنلاین خدمات بیمه به‌صورت ۲۴ ساعته و مشاوره رایگان در این زمینه، ایده اصلی این سرویس است.

Open App Platform

فروش محتوای دیجیتال مانند EBook و برنامه‌های موبایل و سیستم‌های عامل مختلف تحت بستر وب، ایده پروژه Open App Platform است. این ایده قرار است به‌عنوان یک اکوسیستم کامل برای معرفی و خرید و فروش اپلیکیشن‌ها و سایر محتوای دیجیتالی فعالیت نماید.

جهیزیه آنلاین

این ایده برای افرادی که قصد تهیه جهیزیه را دارند، کمک خواهد کرد تا بر اساس نیاز مادی و سلیقه‌ای خود بتوانید لوازم مورد نظر خود را تهیه کنید.

روز دوم چگونه گذشت؟

صبح دومین روز برگزاری استارتاپ ویکند تهران، با توجه با افزایش ایده‌های منتخب به ۱۲ ایده، هر کدام از تیم‌ها با رفتن به اتاق‌های مختلف، اجرای مراحل پروژه خود را به‌طور رسمی آغاز کردند. اما قبل از آن و پس از صرف صبحانه، کریس جانسون همراه با محسن ملایری، برنامه‌ای را که تیم‌ها قرار بود روز گذشته با آن درگیر باشند را برای آنان بازگو کردند.

startup-weekend-tehran-day-2-7.jpg

در این بخش، مانند بخشی از مراسم روز اول، شرکت کنندگان با توجه به جنبه‌های مختلف کار پیش روی خود، راهنمایی شدند و منابع مورد نیاز برای تسریع در انجام کارها و پیشروی در پروژه‌ها به آن‌ها معرفی شد.

راهنمایی مربیان

startup-weekend-tehran-day-2-8.jpg

در طول برگزاری روز دوم استارتاپ ویکند، مربیان با سر زدن به هر یک از تیم‌ها تلاش کردند تا مشکلات مربوط به بخش‌های مختلف پروژه آن‌ها را برطرف کرده و آنان را راهنمایی نمایند. این مربی‌ها، پروژه‌ها را از نظر طراحی، طرح کسب و کار، شیوه مدیریت پروژه، برندینگ و سایر موارد مرتبط دیگر بررسی می‌کردند و تیم‌ها در صورت وجود هر گونه سوال می‌توانستند آن‌را با مربی‌ها مطرح نمایند.

ادامه فعالیت‌ها

کلیه تیم‌های شرکت کننده در برنامه، بر اساس طرحی که مشخص کرده بودند، پروژه خود را در دومین روز برگزاری استارتاپ ویکند تهران ادامه دادند تا باقی فعالیت‌ها و جمع‌بندی نهایی پروژه‌ها به روز نهایی این رویداد موکول شود. از جمله نکات حائز اهمیت امروز می‌توان به شکل‌گیری کلی ساختار ایده‌های خامی که در روز اول مطرح شده بودند اشاره نمود. همچنین برخی تیم‌ها تلاش کردند تا برای سرویس خود، یک نام تجاری مناسب را انتخاب نمایند.

تصاویر زیر به‌عنوان عکس‌های منتخب روز دوم رویداد استارتاپ ویکند تهران از طرف وبلاگینا انتخاب شده‌اند. گزارش کامل روز اختتامیه این مراسم را می‌توانید در وبلاگینا دنبال کنید.

startup-weekend-tehran-day-2-9.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-10.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-11.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-12.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-13.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-14.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-15.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-16.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-17.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-18.jpg

startup-weekend-tehran-day-2-19.jpg