معرفی هفته: استفاده از نسخه دسکتاپ سرویس‌های وب با Pokki

نوشته آرش زاد 29 ارديبهشت 1391

اگر وبلاگینا را دنبال کرده باشید، حتما به یاد دارید که چند ماه پیش، در اوج خبرهایی که بعد از ارائه نسخه اندرویدی اپلیکیشن اینستاگرام ایجاد شده بود، نسخه ویندوزی این شبکه اجتماعی نیز معرفی شد تا کاربران این سیستم‌عامل بتوانند مستقیما، از روی دسکتاپ خود، تصاویر دوستان‌شان را دنبال کنند.

Pokki

سرویس Pokki که نسخه دسکتاپ اینستاگرام، یکی از برنامه‌های ایجاد شده بر پایه این پلتفرم بود، به کاربران اجازه می‌دهد تا از روی دسکتاپ خود، به سرویس‌های مختلف تحت وب دسترسی داشته باشند.

شما از طریق Pokki قادر خواهید بود به سرویس‌هایی نظیر جیمیل، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، Rdio و صدها سرویس تحت وب دیگر، مستقیم و از روی Taskbar ویندوز دسترسی پیدا کنید. این ویژگی باعث می‌شود تا بدون نیاز به مراجعه به نسخه وب هر کدام از آن‌ها، این سایت‌ها را در محیطی مینیمال و جذاب مشاهده نمایید.

Pokki

اما Pokki تنها برای کاربران مصرف‌کننده نیست! مهم‌ترین ویژگی این سیستم، امکان نوشتن برنامه‌های تحت دسکتاپ به کمک تکنولوژی HTML 5 است. در واقع Pokki این قابلیت را در اختیار برنامه‌نویسان تحت وب قرار می‌دهد تا بدون نیاز به دانش زبان‌هایی نظیر C++ بتوانند تنها از طریق HTML 5، جاوا اسکریپت و CSS 3 نسخه دسکتاپ سرویس‌های مورد نظر خود را توسعه دهند.

Pokki Twitter

این استارت آپ که شرکت اینتل نیز یکی از سرمایه‌گذاران آن به‌حساب می‌آید می‌تواند قابلیت‌های اپلیکیشن‌های تحت وب را به ویندوزهای XP، ویستا و 7 منتقل کند.

برای دریافت Pokki و دسترسی و نصب صدها اپلیکیشن و بازی مختلف روی ویندوز خود می‌توانید آن‌را از اینجا دانلود کنید. اگر برنامه‌نویس تحت وب هستید هم شاید مراجعه به این آدرس باعث وسوسه شما برای تولید اپلیکیشن تحت دسکتاپ خود به کمک پلتفرم جالب Pokki گردد.