برای سهولت پرداخت و دریافت هزینه خرید اپلیکیشن‌ها

پی‌پل و سامسونگ با هم مشارکت می‌کنند

نوشته مرضیه فلاح 13 مهر 1392

شرکت پی‌پل روز گذشته مشارکت جدید خود با سامسونگ را که به کاربران و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها کمک می‌کند هزینه خرید و یا طراحی انواع مختلف محتوای موبایل را به راحتی پرداخت و دریافت کنند، اعلام نمود. توسعه‌دهندگان سامسونگ‌ اپس اکنون قادرند پی‌پل را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت انتخاب کنند. به علاوه کاربران سامسونگ اپس و سامسونگ هاب نیز می‌توانند هزینه خرید اپلیکیشن‌ها، آهنگ‌ها، فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، کتاب‌های الکترونیک و بازی‌ها را به راحتی از طریق پی‌پل بپردازند.

paypal-sign-645x250.jpg

پی‌پل در حال حاضر به عنوان روش پرداخت برای توسعه‌دهندگان سامسونگ اپس در سراسر جهان در دسترس است. در ضمن، پی‌پل را می‌توان به عنوان روش پرداخت در سامسونگ‌ اپس و سامسونگ هاب در هشت منطقه جغرافیایی انتخاب نمود: استرالیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، مالزی، سنگاپور، اسپانیا و انگلیس. به گفته پی‌پل پشتیبانی از ایالات متحده نیز به زودی فراهم خواهد شد.

با وجود اینکه سایر برنامه‌نویسان سامسونگ از سال ۲۰۰۹ که شرکت تصمیم گرفت به توسعه‌دهندگان کمک کند تا از کارشان پول درآورند، از طریق پی‌پل حقوقشان را دریافت می‌کردند، اما باز هم این یک حرکت بزرگ از سوی شرکت است. به علاوه این یک حرکت بزرگ برای هر دوی این شرکت‌ها نیز به حساب می‌آید. در حالی که شرکت کره‌ای پرطرفدارترین راهکار تجارت الکترونیک را به کاربران و توسعه دهندگان ارائه می‌‌کند، پی‌پل نیز راه خود را به گوشی‌های موبایل بیشتری باز می‌کند.

طبق گفته‌های پی‌پل گامی که سامسونگ بر‌می‌دارد بسیار ساده است:  “سامسونگ می‌تواند با دسترسی به ۱۳۲ میلیون مشتری پی پل در سراسر دنیا به جای روزها منتظر ماندن برای انتقال‌ وجوه از طریق سیستم سنتی، حقوق توسعه‌دهندگان سامسونگ اپس را از طریق پی‌پل سریع و ایمن پرداخت کند.” همزمان کاربران سامسونگ می‌توانند تنها وارد حساب پی‌پال خود شوند و “در چند ثانیه برنامه تلویزیونی یا کتاب الکترونیک دلخواه‌شان را بدون زحمت وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری یا آدرس دانلود کنند.”

پی‌پل می‌گوید حجم پرداخت‌های موبایلی‌اش از ۱۴۱ میلیون دلار در سال ۲۰۰۹ به ۱۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ افزایش یافته است. امسال این شرکت برنامه‌ریزی کرده است این رقم را به ۲۰ میلیارد دلار برساند.