معرفی هفته: جلوگیری از فوروارد شدن ایمیل‌ها با NoFWD

نوشته آرش زاد 15 ارديبهشت 1391

این روزها، «امنیت» برای افرادی که محیط وب را برای فعالیت‌های مختلف انتخاب کرده‌اند، یکی از لازمه‌های اولیه برای رعایت نکات مختلف آن است. ارسال و دریافت ایمیل‌ها نیز از جمله موضوعاتی هستند که گاه امنیت ما را به‌دلیل محتوای موجود در آن، زیر سوال می‌برند.

Forwarding Email

گاهی، اطمینان از عدم به‌خطر افتادن و یا فوروارد شدن ایمیل‌هایی که برای دیگران می‌فرستیم، می‌تواند روش خوبی برای حفظ امنیت محتوای ارسال شده به افراد خاص باشد. در واقع، شما مطمئن خواهید بود که ایمیل‌تان را کسی جز شخص دریافت کننده اصلی، نمی‌تواند بخواند.

nofwd

سرویس NoFWD بر اساس همین ایده ایجاد شده است تا به کاربرانش این اطمینان را بدهد که ایمیل‌های ارسالی آن‌ها، امکان فوروارد شدن را نخواهند داشت.

این سرویس برای اساس تکنولوژی «مدیریت حقوق دیجیتال» کار می‌کند که به آن این امکان را می‌دهد تا از طریق ذخیره کردن سیستم دریافت کننده ایمیل و به‌خاطر سپردن آن، اجازه مشاهده محتوای آن‌را به شخص سوم ندهد. در واقع NoFWD اجازه مشاهده ایمیل را در بیش از دو کامپیوتر نمی‌دهد.

مزیت بزرگ این سرویس در کنار قابلیت‌هایی نظیر پاک کردن یک ایمیل حتی بعد از ارسال آن، امکان کار با همه سرویس‌دهنده‌های ایمیل معروف است. با ثبت‌نام در آن، کافی است تا اطلاعات ارائه شده را در بخش تنظیمات سرویس‌دهنده ایمیل خود (نظیر Gmail یا Yahoo!) وارد نمایید. از آن‌پس، هرگاه که بخواهید ایمیل‌تان امکان فوروارد نداشته باشد، تنها کافی‌ست با حساب مربوط به NoFWD خود، ایمیل‌تان را ارسال نمایید؛ به همین راحتی!