نسخه نهایی وب اپس آفیس، حالا روی اسکای درایو مایکروسافت

نوشته آرش زاد 02 آبان 1391

شرکت مایکروسافت امروز خبر از رونمایی آخرین نسخه New Office Web Apps خود روی سرویس ذخیره‌سازی ابری اسکای درایو را داد. وب اپس آفیس از ماه جولای گذشته تا کنون در حالت نمایشی قرار داشت و توسط بیش از ۷۵۰.۰۰۰ نفر از کاربران مایکروسافت مورد استفاده و آزمایش قرار گرفته بود.

8400.webapp_ppt.jpg

وب اپس جدید آفیس برای اینترنت اکسپلورر ۱۰، ویندوز ۸ و iOS6 نیز به‌طور ویژه‌ای آماده‌سازی شده است. این بسته نرم‌افزاری شامل برنامه‌های Word Web App، Excel Web App، PowerPoint Web App و OneNote Web App می‌شود.

1778.webapp_excel.jpg

در حال حاضر فایل اسناد ۳۰ درصد سریع‌تر از گذشته در نسخه جدید وب اپس آفیس پردازش می‌شوند و مایکروسافت وعده داده که نسخه وب آفیس به‌طور کامل با نسخه دسکتاپ آن هماهنگ خواهد بود.

به‌طور کلی نسخه وب اپس آفیس در مقایسه با نسخه دسکتاپ، امکانات بسیار محدودی دارد اما از طرفی، ظاهر و رابط کاربری برنامه‌ها بسیار ایده‌آل به‌نظر می‌رسد و شما در برنامه‌هایی نظیر Word به‌طور کامل می‌توانید از زبان فارسی و ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید. در Word جدید امکان اضافه کردن نظر به بخش‌های مختلف یک سند افزوده شده است. همچنین پاورپوینت قابلیت پخش ویدیو را نیز داراست.

Office Web Apps که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ معرفی شد، حالا بهبودهای جدیدی برای استفاده در صفحات نمایش لمسی به آن اضافه شده است. شما می‌توانید با رفتن به اسکای درایو مایکروسافت، ویژگی‌های جدید وب اپس آفیس را مشاهده کنید.