مایکروسافت بر روی نسل بعدی تبلت‌های سرفیس کار می‌کند؟

نوشته آرمان حسینی 18 مرداد 1391

در حالی که عرضه جهانی تبلت‌های سرفیس (Surface) مایکروسافت آغاز نشده است و ممکن است نسخه‌ Pro  آن سال آینده به دست کاربران برسد، خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه این شرکت در حال کار بر روی نسل جدید تبلت‌های سرفیس است. بسیاری از افراد این اقدام مایکروسافت را برای رقابت هر چه بهتر با آیپد شرکت اپل می‌دانند.

18-Microsoft-Surface.jpg

با اینکه این خبر هنوز تایید نشده است اما گرفتن چنین تصمیمی از جانب مایکروسافت نمی‌تواند دور از انتظار باشد. مراحل طراحی و تولید یک تبلت با ویژگی‌های کاربرپسند، زمان زیادی می‌برد و شرکت‌های بزرگ برای اینکه در این بازار رقابتی عقب نمانند و سال آینده با دست پر وارد شوند، از همین الان به فکر طراحی مدل‌های جدید خواهند افتاد.گرچه فاصله زیاد بین معرفی و توزیع تبلت‌های سرفیس، برای دوست‌داران این تبلت خوشایند نخواهد بود. 

اگر بخواهیم کمی منطقی به این موضوع نگاه کنیم، مایکروسافت ابتدا باید میزان استقبال کاربران از نسل اول تبلت‌های سرفیس را بررسی کند و بعد از آن با توجه به نظرات کاربران، کار بر روی نسل جدید را آغاز نماید. هر چند ممکن است این خبر هرگز تایید نشود و مایکروسافت در سال آینده با انرژی بیشتر ناشی از فروش بالای ویندوز ۸، وارد فاز طراحی و تولید نسل بعدی تبلت‌های سرفیس شود!