عکس‌هایی که برای طراحی به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد

نوشته علی عظیمی‌پور 26 آذر 1391

یکی از دغدغه‌های بزرگ طراحان وب در هنگام طراحی اولیه و برانداز آن، داشتن متن آماده و گاها بسیار طولانی است که در عین حال که تمام آنچه باید در طرح دیده شود را نشان دهد، موضوعیت خاصی نداشته باشد تا هدف اصلی که همانا دیدن طرح است از بین نرود. به همین دلیل است که طراحان از متونی استفاده می‌کنند که به lorem ipsum معروف شده است و تمام این ویژگی‌ها را داراست؛ به طوری که وقتی بیننده در نگاه اول آن را می‌بیند به خاطر نحوه نوشتار این متن توجهی به متن ندارد بلکه نگاه اصلی او به سمت فونت،‌ اندازه و سبک آن است. مشکل نوشتار در هنگام طراحی با این ایده حل می‌شود اما برای عکس‌ها معمولا طراحان دردسر زیادی را می‌کشند تا بتوانند به طور موقت یک عکس با مشخصات خاصی از لحاظ اندازه و یا حتی رنگ‌بندی پیدا کنند.

savetodrive2.jpg

اما دیگر لازم نیست برای عکس‌ها جست و جوی زیادی انجام بدهند چرا که می‌توانند به وسیله سرویس جدید Lorempixel عکس‌هایی را با مشخصات مورد نظر پیدا کرده و قاب عکس‌های خالی طرح خود را پرکنند. این سرویس نه تنها عکس‌ مورد نیاز را برای آن‌ها پیدا می‌کند بلکه روش بسیار جالبی را نیز در ارائه عکس‌ها در نظر گرفته. از همین رو لازم نیست هربار برای تهیه یک عکس به این سرویس مراجعه کنید. کافیست از آدرس این سایت استفاده و تگ‌های مشخص شده را به URL این سایت اضافه کنید. در نتیجه خواهید دید که علاوه بر پر شدن قاب، با هر بار درخواست جدید برای یک صفحه، عکس مورد نظر نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

می‌توانید با تغییر تگ‌ها، هر بار عکس‌ها با مشخصات متفاوتی را درخواست کنید. مثلا اگر تنها عکس‌های سیاه و سفید مورد نظر شماست،‌ تنها کافیست تگ‌ g را قبل از سایز مورد نظر به این تگ‌ها اضافه کنید تا عکس‌های خاکستری به شما تحویل داده شود و یا اگر مانند عکس استفاده شده در این پست نیاز به استفاده از عکس شهرها دارید تنها کلمه city را بعد از اندازه مورد نظر بنویسد تا لینک شما به صورت http://lorempoxel.com/g/500/200/city دربیاید و بعد تگ img خود را با این لینک آدرس دهی کنید. می‌توانید در سایت این سرویس تگ‌ها و نحوه استفاده آن‌ها را ببینید.