طی سال گذشته، اندروید و iOS در ایران بیش از ۱۹۶ درصد رشد داشته‌اند

نوشته آرش زاد 07 شهريور 1391

استقبال بی سابقه کاربران و اشتیاق آن‌ها نسبت به خرید تلفن‌های هوشمند اندروید و iOS باعث شده است که این پلتفرم‌ها با رشد فوق‌العاده‌ای مواجه شوند. بر اساس گزارش Flurry Analytics، ایران پنجمین کشور جهان است که طی ۱ سال گذشته، با ۱۹۶ درصد افزایش کاربر، بیشترین رشد بازار سیستم‌های عامل اندروید و iOS را داشته است.

android-4.1-jelly-bean-vs-ios-6.jpg

این گزارش نشان می‌دهد که کشور چین، طی ۱ سال گذشته با رشد باورنکردنی ۴۰۱ درصد، رتبه نخست دستگاه‌های فعال اندروید و iOS را کسب کرده است.

FastestGrowingCountries_byActiveDevices-resized-600.jpg

سرعت رشد دستگاه‌های فعال این دو پلتفرم طی ماه‌های جولای ۲۰۱۱ تا جولای ۲۰۱۲ به ترتیب در اختیار کشورهای چین (۴۰۱ درصد رشد)، شیلی (۲۷۹ درصد)، برزیل (۲۲۰ درصد)، آرژانتین (۲۱۷ درصد) و ایران (۱۹۶ درصد) بوده است.

TopCountries_byActiveDevices-resized-600.jpg

در حال حاضر کشور آمریکا بیشترین دستگاه‌های فعالی اندرویدی و iOS را در اختیار دارد. این کشور با داشتن ۱۶۵ میلیون دستگاه فعال، در رتبه اول این فهرست جای گرفته است در حالی که کشورهای چین با ۱۲۸ میلیون دستگاه، بریتانیا با ۳۱ میلیون دستگاه، کره جنوبی با ۲۸ میلیون دستگاه و ژاپن با ۲۲ میلیون دستگاه فعال، رتبه‌های دوم تا پنجم را در اختیار دارند.

این آمار با استفاده از داده‌های بیش از ۲۰۰.۰۰۰ اپلیکیشن که روی ۶۴۰ میلیون دستگاه مختلف در سر تا سر جهان نصب شده‌اند به دست آمده است. بر اساس گزارش Flurry، این میزان حدود ۹۰ درصد از کل دستگاه‌های فعال اندروید و iOS جهان را پوشش می‌دهد.