راهکاری برای حذف حساب‌های آنلاین در بیش از ۵۰۰ سایت

نوشته آرش زاد 15 اسفند 1391

حذف حساب‌های کاربری در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف، تصمیمی است که ممکن است هر یک از ما بسته به دلایلی آن را اتخاذ کنیم. اگر برای مدتی کاربر اینترنت بوده باشید، مطمئنا در سرویس‌های مختلفی هم ثبت نام کرده‌اید و پاک کردن اطلاعات حساب‌های بی استفاده، یکی از بهترین کارها برای زمانی است که قصد دارید مشخصات غیر ضروری خود را از صحنه اینترنت پاک کنید. اما سوال اینجاست که آیا همه سایت‌ها به شما چنین امکانی می‌دهند و چطور؟

accountkiller

وب سایت AccountKiller دقیقا برای پاسخ به همین پرسش‌ها ایجاد شده است. این سایت به شما کمک می‌کند تا به سادگی بتوانید اطلاعاتی درباره نحوه حذف حساب‌های خود از بیش از ۵۰۰ سایت و شبکه اجتماعی مختلف دریافت کنید.

AccountKiller سایت‌های اینترنتی را از منظر امکان حذف حساب کاربری به سه رنگ سفید، خاکستری و سیاه دسته‌بندی کرده است. سایت‌هایی که در دسته‌بندی سفید قرار دارند، سایت‌هایی هستند که به راحتی و احتمالا به واسطه یک یا دو کلیک می‌توانید شناسه کاربری خود را در آن‌ها حذف کنید. از آن طرف، سایت‌های موجود در دسته‌بندی سیاه، تقریبا امکان حذف حساب کاربری را به شما نمی‌دهند و یا در صورت وجود چنین گزینه‌ای، دسترسی و انجام آن بسیار سخت است. خاکستری‌ها هم بین این دو دسته قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید از طریق کادر جستجوی موجود در AccountKiller، نام سایت یا سرویسی که قصد دارید حساب خود را از آن حذف کنید را جستجو نمایید. در اکثر موارد و برای سایت‌های موجود در دسته‌بندی سفید، این سرویس به شما لینک مستقیمی از آن سایت خواهد داد که با کلیک روی آن و طی کردن چند مرحله ساده می‌تواند به نتیجه دلخواه برسید.