وال استریت ژورنال گزارش داد:

گوگل لپ‌تاپ صفحه لمسی تولید می‌کند

نوشته آرش زاد 03 اسفند 1391

کروم بوک‌های شرکت گوگل با داشتن ویژگی‌های نظیر قیمت ارزان و اپلیکیشن‌های مختلف، سال گذشته به یکی از دستگاه‌های محبوب کاربران برای خرید بدل شدند. نزدیکی مشخصات تبلت‌ها به لپ‌تاپ‌ها و معرفی مدل‌های مختلف اولترابوک‌های صفحه لمسی در اواخر سال قبل باعث شده است تا گوگل نیز به فکر ورود به این بازار داغ باشد.

App_Prime_AcerChromebook_610x436.jpg

بر اساس گزارشی که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده است، گوگل قصد دارد اولین نمونه از کروم بوک‌های صفحه لمسی خود را تا اواخر سال جاری میلادی معرفی کند. این لپ‌تاپ‌ها که احتمالا کروم پیکسل نام خواهند گرفت، با ویژگی‌هایی نظیر پردازش ابری به فروش خواهند رسید.

تصمیم گوگل در این زمینه احتمالا برای ایجاد بازار رقابتی با شرکت مایکروسافت است. وال استریت ژورنال می‌گوید ۲۵ درصد از لپ‌تاپ‌های ویندوز ۸ که ماه گذشته در آمریکا به فروش رفته‌اند، صفحه لمسی بودند.

از طرفی گوگل نیز موفقیت مناسبی در فروش کروم بوک‌های خود داشته است. این شرکت در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی موفق شد حدود ۱۰۰۰۰۰ کروم بوک ۱۹۹ و ۲۴۹ دلاری را در بازار آمریکا به فروش برساند.

سیستم‌عامل Chrome OS در حال حاضر نیز دارای کیبورد لمسی است و احتمالا اضافه کردن ویژگی لمسی به سایر اجزای آن نباید کار چندان سختی برای گوگل به حساب بیاید. دو شرکت ایسر و سامسونگ وظیفه تولید کروم بوک‌های گوگل را به عهده داشتند اما هنوز مشخص نیست کدام کمپانی سخت‌افزاری وظیفه تولید کروم بوک صفحه لمسی را به عهده گرفته است.

گوگل هنوز پاسخی به این گزارش منتشر شده نداده است.