بر اساس شایعات منتشر شده

گوگل سرویس موسیقی آنلاین راه‌اندازی می‌کند

نوشته آرش زاد 05 اسفند 1391

در حالی که اواخر سال گذشته میلادی شایعاتی درباره راه‌اندازی سرویس موسیقی آنلاین از طرف اپل در برخی سایت‌ها منتشر شد، این بار این داستان برای گوگل در حال تکرار است. گزارشی که از سوی Financial Times منتشر شده است نشان می‌دهد مدیران گوگل در تلاش هستند تا بزودی، سرویسی را برای گوشی دادن آنلاین به موسیقی راه‌اندازی کنند.

google-music-rumor.jpg

این گزارش بیان می‌کند در حال حاضر گوگل مشغول مذاکره با شرکت‌های فعال در زمینه تولید و پخش موسیقی است تا بتواند پس از راضی کردن آن‌ها، شرایط لازم برای معرفی سرویس جدیدش را ایجاد کند.

گفته می‌شود استفاده از سرویس آنلاین موسیقی گوگل رایگان خواهد بود و این شرکت در ازای آن، تبلیغات همیشگی خود را به کاربران نمایش می‌دهد. گوگل در حال حاضر سرویس اختصاصی فروش موسیقی خود را در اختیار دارد و اضافه شدن این بخش جدید به آن می‌تواند باعث افزایش سود تجاری حاصل از فروش کالاهای موسیقی توسط این شرکت شود.

سرویس‌هایی نظیر Spotify و Songza در حال حاضر خدمات مشابهی را به میلیون‌ها کاربر در این زمینه ارائه می‌دهند و اضافه شدن گوگل به این بازار می‌تواند زنگ خطری برای این شرکت‌ها باشد.

گوگل هنوز به طور رسمی موضوع راه‌اندازی سرویس موسیقی آنلاین را تایید نکرده است و باید منتظر ماند و دید آیا شاهد یک خبر خوش برای دوست داران گوش دادن آنلاین به موسیقی خواهیم بود یا نه.