عضویت در گوگل پلاس، آسان‌تر می‌شود

نوشته آرمان حسینی 16 مرداد 1390

اگر بخواهید در شبکه اجتماعی جدید گوگل با نام +Google عضو شوید، نیاز به دعوت‌نامه برای عضویت دارید که در آن باید پس از تکمیل فرم ثبت دعو‌ت‌نامه، منتظر بمانید تا گوگل شما را دعوت کند و یا داخل حلقه دوستان قرار بگیرید تا بتوانید از گوگل پلاس استفاده کنید که این امر، مزیت‌ها و معایبی دارد. به طور مثال هنوز بسیاری از افراد گوگل پلاس را ندیده‌اند و نیاز به دعوت‌نامه دارند.

gplus-invites.jpg

ظاهرا گوگل متوجه این نیاز کاربران شده‌ است و بر اساس مطلب به اشتراک گذاشته شده توسط یکی از مهندسان گوگل در +Google، تا چند روزه آینده، به راحتی می‌توانید با ارسال یک لینک به دوستان خود، آنها را به گوگل پلاس دعوت کنید. در حقیقت گوگل با این‌کار باعث رشد بیشتر کاربران در شبکه اجتماعی خود می‌شود.

شیوه ارسال لینک‌ها بدین صورت است که در چند روز آینده و با انجام تغییرات گوگل در +Google، در گوشه سمت راست و در بالای صحفه شخصی گوگل پلاس خود، دکمه Invite Friend خواهید داشت که با کلیک بر روی آن، لینکی تولید می‌شود که با ارسال آن برای دوستان خود می‌توانید آن‌ها را به شبکه دعوت کنید. این لینک‌ها محدودیت 150 عدد برای هر حساب کاربری را دارد و با این شیوه، قطعا کاربران بیشتری جذب شبکه خواهند شد؛ گرچه هنوز روند عضویت با دعوت‌نامه پابرجاست و فقط کمی عضویت با این کار هدفمند‌تر و آسان‌تر شده است. ممکن است در ماه‌های آینده ثبت نام به صورت کامل آزاد شود. گوگل به صورت مرحله‌ای (همانند سرویس جیمیل) عمل می‌کند و از همان ابتدا اجازه ثبت‌نام عمومی را نمی‌دهد و می‌خواهد زنجیره ارتباط کاربران حفظ گردد.