معرفی هفته: ترجمه سریع و کاربردی کلمات با Fast Dictionary

نوشته آرش زاد 08 ارديبهشت 1391

استفاده از نرم‌افزارها و سرویس‌های مترجم زبان، از جمله نیازهای کاربرانی است که روزانه با ترجمه لغات فارسی یا انگلیسی سر و کار دارند. از طرفی، این روزها با گسترش استفاده از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، همراه داشتن برنامه‌ای که بتواند به‌صورت بلادرنگ به ترجمه کلمات مورد نیاز ما بپردازد، یکی دیگر از نیازهای کاربری ما را تشکیل می‌دهد.

fastdic

سرویس‌های مترجم زبان بسیاری را می‌توان نام برد که امکان ترجمه لغات فارسی به انگلیسی و یا برعکس را دارا هستند اما اغلب آن‌ها، ضعف‌هایی را برای استفاده در زبان فارسی دارند که گاهی ممکن است ما را مجبور به استفاده از فرهنگ لغات کلاسیک کنند.

فست دیکشنری

سرویس Fast Dictionary با تمرکز روی تفهیم بیشتر واژه‌ها برای کلمات انگلیسی به فارسی و برعکس، گزینه مناسبی جهت استفاده کاربران ایرانی است. این سایت با داشتن ویژگی‌های خاص خود باعث می‌شود تا به‌سرعت و سادگی، معنی کلمات مورد نظر خود را از طریق مشاهده مثال‌های مختلف بیابید.

fastdic

وجود ویژگی‌هایی مانند، آواشناسی انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی، تلفظ صوتی لغات، امکان مشاهده فهرست‌وار بخش‌های مختلف افعال بی‌قاعده از طریق جستجوی یکی از اشکال آن‌ها و نمایش کاربرد کلمه در جملات مختلف برای لغاتی که معانی مختلفی دارند (مانند شیر یا گره) از جمله قابلیت‌های مناسب سرویس Fast Dictionary به‌حساب می‌آید.

علاوه بر این‌ها، امکان استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص اندروید، آیفون و آیپد باعث می‌شود تا علاوه بر نسخه وب، بتوانید در هر مکان ممکن به این سرویس دسترسی داشته باشید. به بیان دیگر، ارائه راهکار کامل استفاده از این سرویس مترجم، یکی از نقاط قوت Fast Dictionary حساب می‌شود.

برای استفاد از این سرویس می‌توانید به سایت آن مراجعه کنید و یا از لینک‌های بالا، نسخه مخصوص تلفن همراه و یا تبلت را دریافت کنید.