فیسبوک بدون اجازه قبلی ایمیل کاربرانش را تغییر داد

نوشته آرش زاد 06 تير 1391

به‌نظر می‌رسد داستان مشکلات عدم رعایت حقوق کاربران در شبکه اجتماعی فیسبوک پایان یافتنی نیست. پس از مشاهده ایرادات فراوان در این شبکه که با اعتراض عده زیادی از کاربران همراه بود، این بار نوبت ماجرای دیگری است که خود فیسبوک آن‌را آغاز کرده است.

facebook

داستان از این قرار است که از شنبه گذشته، فیسبوک شروع به تغییر ایمیل نمایشی کاربران در پروفایل‌هایشان به ایمیل @facebook.com کرده است. این موضوع که بدون کسب اجازه قبلی از کاربران این شبکه صورت گرفته، در حال حاضر موجب اعتراض عده زیادی از افراد شده است.

فیسبوک حدود دو سال پیش از آدرس ایمیل‌های اختصاصی خود رونمایی کرد و به کاربران این اجازه را داد که بتوانند بر اساس نام کاربری خود، ایمیل مختص خود با آدرس این شبکه اجتماعی را دریافت کنند. اما با گذشت چند سال از این موضوع، استقبال کاربران از این ایمیل‌ها چندان بالا نبود.

در حال حاضر اگر سری به صفحه پروفایل فیسبوک خود بزنید، خواهید دید که ایمیل تماس شما به ایمیل @facebook.com تغییر پیدا کرده است. برای تغییر دوباره این ایمیل کافی است روی گزینه Update info در پروفایل خود کلیک کنید و از بخش Contact Info، ایمیل مورد نظر خود را وارد نمایید.