اختصاصی: گزارش تصویری از نمایشگاه CeBIT آلمان

منتخب نوشته آرش زاد 15 اسفند 1389

نمایشگاه CeBIT از مشهورترین و معتبرترین نمایشگاه‌های فناوری‌ای است که هر ساله در هانوفر آلمان برپا می‌شود. حضور شرکت‌های بزرگ عرصه فناوری و معرفی نوآوری‌های جدید در این نمایشگاه، باعث شده است تا این رویداد به یکی از مهم‌ترین رویدادهای فناوری اروپا تبدیل گردد. در سبیت امسال بیش از ۴۲۰۰ شرکت از ۷۰ کشور مختلف جهان حضور داشتند و دست‌آوردهای جدید خود را در ۵ روز برگزاری نمایشگاه، به بازدیدکنندگان ارائه دادند.

cebit-2011-weblogina-1.jpg

امسال نیز مانند سال گذشته، سبیت توسط آنگلا مرکل (صدر اعظم آلمان) به همراه طیب اردوغان (نخست وزیر ترکیه) در اول مارس افتتاح شد. شاید بتوان گفت که امسال توجه به دنیای اینترنت بیش‌تر از سال‌های گذشته در این نمایشگاه به چشم می‌خورد و تکنولوژی‌های زیادی توسط شرکت‌های موجود در این زمینه معرفی شدند.

از جمله مهم‌ترین محصولات معرفی شده در بیست و پنجمین نمایشگاه CeBIT، تبلت‌های متنوعی بود که به وسیله کمپانی‌های مختلف تولید شده بودند. در کنار تبلت‌های آندرویدی، چینی‌ها نیز تلاش زیادی برای حضور در این بازار کرده بودند و طبق معمول، دستگاه‌های ارزان قیمیت زیادی را معرفی کردند.

cebit-2011-weblogina-2.jpg

خودروهای هوشمند، اینترنت پر سرعت، رباتیک و سیستم‌های محاسبات ابری (Cloud Computing) از جمله موضوعاتی بودند که امسال مورد توجه کمپانی‌های مختلف حاضر در این نمایشگاه واقع شدند و در کنار آن، شرکت‌ها تمرکز بسیاری بر روی تلفن‌های هوشمند و استفاده از قابلیت‌های مختلف این دستگاه‌ها کرده بودند. در ادامه می‌توانید تصاویر اختصاصی وبلاگینا از این نمایشگاه را مشاهده نمایید.

cebit-2011-weblogina-3.jpg cebit-2011-weblogina-5.jpg cebit-2011-weblogina-6.jpg cebit-2011-weblogina-7.jpg cebit-2011-weblogina-8.jpg cebit-2011-weblogina-9.jpg cebit-2011-weblogina-10.jpg cebit-2011-weblogina-11.jpg cebit-2011-weblogina-12.jpg cebit-2011-weblogina-14.jpg

بیست و پنجمین نمایشگاه سبیت، از اول تا پنجم مارس ۲۰۱۱ در هانوفر آلمان و در چهار بخش دولتی، تحقیقاتی، زندگی و حرفه‌ای برگزار شد. تصاویر این پست توسط احسان.ن برای وبلاگینا ارسال شده است.