کامپیوتر رومیزی جدید دل یک تبلت ۱۸ اینچی است

نوشته آرش زاد 23 اسفند 1391

این روزها شرکت‌های زیادی در تلاش هستند تا بتوانند قابلیت جابجایی آسان تبلت‌ها را با ویژگی‌های سخت‌افزاری لپ‌تاپ‌ها ترکیب نمایند. سونی، ایسر، مایکروسافت و بسیاری کمپانی‌های دیگر پیش از این اقدام به معرفی و عرضه مدل‌های مختلفی از این گونه دستگاه‌ها کرده‌اند. اما امروز شرکت Dell در فستیوال موسیقی معروف SXSW در شهر آستین تگزاس اقدام به معرفی کامپیوتر رومیزی ۱۸ اینچی خود کرد که ویژگی‌های یک تبلت را هم دارد.

xps-18_large_verge_medium_landscape.jpg

کامپیوتر All-in-One کمپانی دل با یک صفحه نمایش لمسی همراه با ویندوز ۸ عرضه می‌شود که شاید مهم‌ترین ویژگی آن، وزن مناسب ۲ کیلوگرمی آن باشد.

البته دل اولین شرکتی نیست که تلاش کرده است تا چنین دستگاهی را روانه بازار کند. سال گذشته سونی نیز Vaio Tap 20 را معرفی کرد که یک تبلت/کامپیوتر ۲۰ اینچی بود؛ با این تفاوت که بیش از دو برابر دستگاه تولیدی دل وزن داشت.

هرچند به دست گرفتن یک تبلت ۱۸ اینچی شاید آنقدرها هم جالب نباشد اما به هر حال XPS 18 با داشتن چنین وزنی به اندازه کافی قابل حمل به نظر می‌رسد. نکته اینجاست که باید منتظر ماند و دید آیا باتری این دستگاه به اندازه کافی می‌تواند از پس عملکرد این غول بزرگ بر بیاید یا نه.