اپل ساعت هوشمندی با سیستم‌عامل iOS می‌سازد

نوشته آرش زاد 23 بهمن 1391

بر اساس گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز، به‌نظر می‌رسد اپل قصد تولید ساعت هوشمندی را دارد که از سیستم‌عامل iOS استفاده می‌کند و طراحی آن با استفاده از نوعی شیشه خمیده صورت گرفته است. این گزارش نشان می‌دهد اپل الآن در حال تست ساعت خود در دفتر Cupertino است.

apple-curved-smartwatch-being-developed-0.jpg

این ساعت اپلی که احتمالا iWatch نام خواهد گرفت، علاوه بر کاربرد به‌عنوان یک ساعت هوشمند قرار است برای مصارف دیگری مانند پرداخت‌های موبایلی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

خبرهای منتشر شده فعلی تنها در حد شایعه هستند و هنوز مشخص نیست که اپل قصد دارد چنین ساعتی را به‌صورت مجزا روانه بازار کند و یا آن را به‌عنوان یک مکمل با سایر دستگاه‌هایی مانند آیفون یا آیپد معرفی نماید. همچنین پیش‌بینی‌های دیگری مانند احتمال ادغام دستیار صوتی اپل، سیری نیز در این ساعت اعلام شده‌اند که باعث می‌شود این دستگاه را به‌عنوان یک همه کاره جمع و جور بشناسیم.

وال استریت ژورنال نیز با تایید خبر فوق اعلام کرده است که اپل در حال مذاکره با شرکت فاکسکان برای تولید انبوه این ساعت هوشمند است. به‌نظر شما آیا اپل با تولید این ساعت قصد ورود به بازار گجت‌های پوشیدنی و رقابت با کمپانی‌هایی نظیر گوگل را دارد و یا فعلا نباید منتظر عرضه چنین محصولی از طرف این شرکت باشیم؟

منبع Pocket-lint
نویسنده آرش زاد