پیش‌بینی Strategy Anallytics

منتظر معرفی تبلت نوکیا در MWC نباشید

نوشته آرش زاد 29 بهمن 1391

چند روز پیش تصاویری از همایش ویژه نوکیا در کشور پاکستان منتشر شد که در آن به طور واضح می‌شد عکس‌هایی از تبلت این شرکت را مشاهده کرد. انتشار این تصاویر در اینترنت باعث شد که خیلی‌ها پیش‌بینی کنند نوکیا در نمایشگاه MWC امسال قصد معرفی تبلت ویندوزی خود را خواهد داشت اما این چیزی نیست که موسسه Strategy Anallytics گمان می‌کند.

nokia-tablet-mwc-no-show.jpg

این گزارش که امروز در وبلاگ این مجموعه منتشر شده است عنوان می‌کند نوکیا در نمایشگاه MWC امسال تنها روی معرفی تلفن‌های هوشمند سری لومیا مانور خواهد داد.

نوکیا در حال حاضر ۸ مدل مختلف از گوشی‌های سری لومیا را در جهان به فروش می‌رساند و احتمالا تمایل دارد فعلا روی تبلیغات این گوشی‌ها کار کند؛ به جای آنکه با ایجاد یک موج جدید، توجهات را به سوی تبلت خود معطوف کند.

این گزارش می‌گوید اگر نوکیا بخواهد از اولین مدل تبلت خود رونمایی کند هم باید در جایی غیر از MWC منتظر دیدن آن باشیم. هر چند این‌ها تنها حدس و گمان‌هایی پیرامون این موضوع هستند اما نباید از این مسئله غافل شد که MWC به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد مرتبط با گجت‌های موبایلی در جهان، مکان مناسبی جهت ایجاد یک باز تبلیغاتی برای شرکت‌های مختلفی از جمله نوکیا به حساب می‌آیند.

نمایشگاه MWC امسال از ۲۵ تا ۲۸ فوریه در شهر بارسلون برگزار خواهد شد.