۸ راه بهتر از یوتیوب برای دیدن ویدیو!

نوشته آرش زاد 23 بهمن 1388

یوتیوب در سال ۲۰۰۵ ایجاد شد. وب سایتی که ایده خلاقی در در پشت خود داشت و با گسترش روز به روز خود و (در میانه راه) کمک گوگل، به جایی رسید که دیگر کمتر کسی وجود دارد که نام آن را نشنیده باشد. ما ویدیو های خود را در آن آپلود می کنیم، به تماشای ویدیو های دیگران می نشینیم و آن ها را با دوستانمان به اشتراک می گذاریم. اما آیا این ها دلیل می‌شود خود را به یوتیوب محدود نماییم؟

current2.jpg

در دنیای وب، سایت های بسیاری برای آپلود و تماشای ویدیو وجود دارند که اکثر کاربران ممکن است حتی نام آن ها را نیز نشنیده باشند. بسیاری از این سایت ها دارای ویژگی های یکسان و حتی بهتر از ویژگی های یوتیوب هستند و بعضی از آن ها تخصصی تر و حتی دارای ویدیو هایی با کیفیت بهترند! در ادامه نمونه کوچکی از این وب‌سایت ها را معرفی می کنیم تا آن ها را امتحان و استفاده نمایید.

Current TV: این وب سایت مانند نمونه های مشابه خود قابلیت ارسال ویدیوهای کاربران را دارد. علاوه بر آن دارای یک شبکه تلویزیونی مستقل است ویدیو های شما توسط دیگران امتیاز دهی می شوند و ویدیوهایی که بیشتری امتیاز را بگیرند در شبکه تلویزیونی سایت نمایش داده خواهند شد! همچنین اگر به اخبار جهان علاقه دارید، می‌توانید خبرهایی را در آن ببینید که در دیگر کانال ها آن ها را نمی یابید.

ted.jpg

TED: تد در نمونه های مشابه خود، گزینه ای منحصر به فرد است! این سایت بیشتر به گسترش عقاید در مورد موضوعات مختلف می پردازد و به نوعی، محلی برای مذاکرات است. همچنین دارای قابلیت جستجوی بسیار جالبی است.

big-think.jpg

Big Think: این سایت سبکی بسیار شبیه به TED دارد و برای ویدیو های خود، به جای صحبت، از مصاحبه استفاده کرده است. نتیجه، جمع آوری پاسخ هایی بسیار کامل شبیه به آن چیزی است که گویی خود شما سوال را مستقیما از متخصصی پرسیده باشید و او ان را جواب داده است!

blip-tv.jpg

Blip.tv: در همان سال تاسیس یوتیوب، آغاز به کار کرد. بیشتر شبیه به یک تلویزیون است و در حال حاضر بیش از ۲۲.۰۰۰.۰۰۰ نفر بیننده دارد! شما می‌توانید ویدیو های خود را از طریق مختلف (مانند استفاده از دستکتاپ، FTP و …) در آن آپلود کنید.

5min.jpg

۵ Min: آیا دوست دارید آموزش ساز مورد علاقه خود را به صورت ویدیویی یاد بگیرید؟ آیا دوست دارید بدانید مقصد سفری که قصد عظیمت به آنجا را دارید چگونه جایی است؟ آیا دوست دارید جواب سوالی که در ذهن دارید را در مدت ۵ دقیقه و تنها با دیدن یک ویدیو بیابید؟! به طور خلاصه می‌توان گفت که ۵ Min سایتی است برای یافتن پاسخ بسیاری از سوال های شما! البته شما هم می‌توانید از طریق آپلود ویدیوی خود، به آموزش حرفه خود به جهانیان بپردازید!

wwitv.jpg

World Wide Internet TV : به جرات می‌توانم بگویم که WwiTV اگر بهترین سایت جامع کانال های تلویزیونی دنیا نباشد، قطعا یکی از بهترین هاست. از کانال های ایرانی گرفته تا کانال های مختلف کشورهای دنیا را می‌توانید یکجا در آن مشاهده کنید! کیفیت تصاویر در ان به گونه ای است که با سرعت اینترنت نه چندان بالا هم می‌توانید شبکه های آن را مشاهده کنید.

vimeo.jpg

Vimeo: از آنجایی که این سایت توسط فیلمسازان طراحی شده است، ویدیو های بسیار جامع و پر استقبالی را به نمایش می گذازد. Vimeo نسبت به سایت های دیگر به دنبال جذب کاربران حرفه ای تر است تا از این طریق ویدیو های خود را به اشتراک بگذارند از این رو کیفیت ویدیو های به اشتراک گذاشته شده در آن بالاتر از سایت هایی نظیر Youtube است. این سایت بیش از ۳ میلیون عضو و ۱۷۰۰۰ ویدیو دارد و همین موضوع کمک می‌کند تا به راحتی فیلمی را در هر موضوع خاصی که قصد دارید، در آن بیابید و یا در آن آپلود کنید.

اگر شما نیز سایت های مشابهی را در این زمینه می شناسید می‌توانید آن را در اینجا با دیگران به اشتراک بگذارید و یا به این پست در بالاترین رای دهید تا دیگران نیز با آن ها آشنا شوند.