مدل ۱۲۸ گیگ سرفیس پرو تنها ۸۳ گیگ فضای خالی دارد

نوشته آرش زاد 10 بهمن 1391

هنگامی که قصد خرید یک سیستم کامپیوتری و یا هارد دیسک را داشته باشید، انتظار دارید فضای اعلام شده برای ذخیره اطلاعات روی آن‌ها به واقعیت نزدیک باشد. هرچند برخی گجت‌ها با توجه به نوع سیستم‌عاملی که استفاده می‌کنند ممکن است حجم محدودی از آن فضا را به دلیل این موضوع در اختیار کاربر قرار ندهند اما مایکروسافت با مدل ۱۲۸ گیگابایتی سرفیس پرو، همه حدس‌های مختلف در این رابطه را رد کرده است.

surface-pro-mic.jpg

بر اساس گزارش سایت گیزمودو از سافت‌پدیا، مدل ۱۲۸ گیگ تبلت سرفیس پرو تنها ۸۳ گیگابایت فضای قابل استفاده دارد. این در حالی است که مایکروسافت در تبلیغات خود این دستگاه را به عنوان یک تبلت با فضای ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایتی معرفی می‌کند.

به عبارت دیگر، ۴۵ گیگابایت از فضای ذخیره سازی تبلت در اختیار سیستم‌عامل دستگاه قرار دارد و مشخص نیست این حجم بزرگ از فضا به چه دلیل اشغال شده است. گیزمودو می‌گوید اگر مایکروسافت این دستگاه را با همین مشخصات مانند بسیاری از تبلت‌های دیگر، با فضای ۶۴ گیگابایتی در اختیار کاربران قرار دهد، تنها ۱۹ گیگابایت از آن حجم قابل استفاده می‌شد.

هرچند که ۸۳ گیگابایت فضا، به نسبت تبلت‌های ۶۴ گیگابایتی میزان قابل توجهی از فضا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما با توجه به این موضوع، شاید بهتر باشد مایکروسافت این دستگاه را به‌عنوان مدل ۸۰ گیگابایتی معرفی کند!