پردازش کلمات در مترجم گوگل، معادل یک میلیون کتاب در روز

نوشته آرمان حسینی 08 ارديبهشت 1391

از جمله سرویس‌های محبوب گوگل که گذر هر یک از ما به آن افتاده، مترجم گوگل یا همان Google Translate است. این سرویس در ابتدای معرفی خود مشکلات بسیاری داشت و از زبان‌های محدودی پشتیبانی می‌کرد اما با گسترش آن در سال‌های گذشته، شاهد کاربردی‌تر شدن این سرویس و اضافه شدن زبان‌های جدید بوده‌ایم، به طوری که قابلیت ترجمه محتوای سایت‌ها به هر زبانی نیز به آن اضافه شده است.

google-trasnlate-1-1.jpg

به تازگی گوگل اطلاعاتی را در مورد مترجم خود منتشر کرده است که نشان از گستردگی این سرویس می‌دهد. آن طور که گفته شده، این مترجم در طول روز معادل یک میلیون کتاب، لغت پردازش می‌کند که این مورد در نوع خود و با توجه به سرویس‌های مترجم مشابه، جالب توجه است. همچنین اعلام شد که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر از مترجم گوگل در طول یک ماه استفاده می‌کنند.

مترجم گوگل در حال حاضر می‌تواند محتویات متنی وب‌سایت‌ها را به بیش از ۶۴ زبان ترجمه نماید که دقت این ترجمه‌ها نیز سال به سال بهتر می‌شود و کلمات به آنچه که مدنظر شماست، نزدیک‌تر می‌شوند اما هنوز تفاوت عمده‌ای با ترجمه انسانی دارد و بسیاری از افعال و جمله بندی‌ها درست نمایش نشان داده نمی‌شود؛ گرچه گوگل در این زمینه از بسیاری رقبای خود جلوتر است. اگر از این سرویس گوگل استفاده کرده‌اید و یا نظری در مورد آن دارید، می‌توانید آن را با ما در میان بگذارید.