با قابلیت‌هایی نظیر ترجمه آفلاین و امکان تبدیل گفتاری زبان‌ها

مایکروسافت مترجم همه کاره‌ای را برای ویندوز فون عرضه کرد

نوشته آراد حقی 30 فروردين 1391

روز گذشته وبلاگ تیم ویندوز فون مایکروسافت با خبری داغ بروز رسانی شد. خبری با مضمون ارائه بروزرسانی نرم افزار Translator با پشتیبانی از Bing! انتشار خبری صرفا برای بروزرسانی یک نرم افزار در وبلاگ تیم ویندوز فون مایکروسافت کمی عجیب به‌نظر می‌رسید ولی این‌بار همه چیز متفاوت بود. اما قضیه از چه قرار بود؟

translator app for windows phone

با پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر، فرآیند جهانی شدن شتاب گرفته است و طبق خبر مایکروسافت، تحقیقات انجام شده توسط این شرکت و تحقیقات در جریان در طول دهه‌های گذشته نشان می‌دهد «ترجمه» یکی از مشکلات عصر حاضر است. مایکروسافت ادعا کرده است که نتیجه سال‌ها تحقیقات را می‌توانید در قالب این بروز رسانی مشاهده کنید و از آن به رایگان لذت ببرید!

از این پس نیازی ندارید برای سفر به یک کشور خارجی زمان زیادی صرف بررسی علائم ، نقشه‌ها و تابلو‌ها نمایید و احتمالا در رستوران‌های یک کشور خارجی باید با عبارت "اوه! چه غذاهای عجیب غریبی" خداحافظی کنید!

اشاره، اسکن و ترجمه

از این پس جلوی تابلوهای علائم، پوسترها، برنامه‌های زمانی، منوی رستوران، کافی‌شاپ و هر آنچه که معنی آن را نمی‌دانید کافیست گوشی ویندوز فون خود را از جیب در آورید، برنامه Translator را باز کنید و دوربین گوشی را به سمت آن نگاه دارید؛ برنامه متن را اسکن و به صورت زنده ترجمه آن را بر روی تصویر نمایش می‌دهد! فقط کافیست تلفن خود را به سمت هر نوشته‌ای که دوست دارید ترجمه آن را مشاهده کنید حرکت دهید.

translator app for windows phone

ترجمه آفلاین

در خیابان‌های بارسلون به اینترنت دسترسی ندارید؟ هیچ مشکلی نیست. می‌توانید فایل‌های زبانی آفلاین برنامه را دریافت کنید تا در هر مکانی بتوانید از این سرویس استفاده نمایید. طبق ادعای مهندسان پروژه از تکنیک‌های خاصی برای ساخت این فایل‌های آفلاین استفاده شده است به طوری‌که به‌عنوان مثال، تمام اطلاعات زبانی انگلیسی به اسپانیایی در فایلی در حدود ۳ مگابایت فشرده‌سازی شده است. 

تایپ و ترجمه

برخی زمان‌ها پیش می‌آید که کلمه‌ای در ذهن دارید و می‌خواهید معنی آن را بدانید. این برنامه کیبرد نیز در اختیار شما می‌گذارد تا لغات مورد نظر خود را تایپ و ترجمه آن‌ها را دریافت نمایید. هنگامی‌که در حالت آنلاین قرار داشته باشید با استفاده از این روش می‌توانید ترجمه کلمه خود را به بیش از ۳۰ زبان مشاهده کنید. 

صحبت و ترجمه

نیاز به مکالمه با یک فرد چینی دارید؟ کافیست آن را به زبان خود (زبان های مورد پشتیبانی) بیان کنید و بعد از چند ثانیه مکث، ترجمه آن را به صورت صوتی دریافت کنید، مترجمان همزمان عزیز بهتر است به فکر یک شغل دیگر باشند! 

هنوز تمام نشده است! می توانید برنامه را به مترو Pin نمایید تا با استفاده از قابلیت عنوان‌های زنده هر بلاک، روزانه یک لغت از زبان مورد علاقه خود را یاد بگیرید. شاید همین «بروزرسانی برنامه» کافی باشد تا سایر شرکت‌های رقیب خبر از ارائه یک نسخه جدید از سیستم‌عامل خود بدهند و یا برای قابلیت ترجمه زنده تصویری، کنفرانس مطبوعاتی برگزار کنند!

برای دریافت نرم افزار می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.