سامسونگ گوشی‌هایی با پلتفرم ویندوز ۸ تولید می‌کند

نوشته آرش زاد 10 اسفند 1390

مدتی است که جدال سامسونگ با سایر شرکت‌های تولید کننده تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها رو به فزونی رفته و روز به روز، رقابت در این زمینه بین آن‌ها شدیدتر می‌شود. حالا به‌نظر می‌رسد قرار است این رقابت با عرضه پلتفرم جدید ویندوز برای گوشی‌های هوشمند وارد فاز جدید خود شود.

Windows-Phone-samsung.jpg

بر اساس خبری که دیروز در کنگره جهانی موبایل منتشر شد، شرکت سامسونگ قصد دارد تا انتهای سال جاری میلادی و با عرضه سیستم‌عامل ویندوز ۸ برای موبایل‌ها، گوشی‌های جدید خود با این پلتفرم را معرفی نماید تا در کنار گوشی‌های اندرویدی موفق، سیستم دیگری را خارج از محیط نرم‌افزاری خود، وارد چرخه تولید کند.

بر اساس صحبت‌های Matt Brum، مدیر اصلی محصولات سامسونگ، این شرکت توجه زیادی را روی این موضوع کرده است و در حال حاضر نیز با معرفی گوشی‌های جدیدی با سیستم‌عامل ویندوز فون ۷.۵، گام‌های نخستین این مسیر را برداشته است.

به‌نظر می‌رسد هدف سامسونگ، افزایش تعداد مدل‌های تولیدی خود در زمینه گوشی‌های و تبلت‌ها است تا کاربر نهایی بتواند انتخاب‌های مختلف خود را تحت هر پلتفرمی از برند این شرکت برگزیند.

قطعا نوکیا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکای تجاری مایکروسافت در این زمینه، برنامه‌ریزی‌های مختلفی را برای عرضه گوشی‌هایی با پلتفرم ویندوز ۸ کرده است و این‌طور به‌نظر می‌رسد که رقابت سامسونگ و نوکیا در این‌باره می‌تواند به نفع بازار مایکروسافت و جذب مشتری بیشتر برای سیستم‌عامل جدید آن باشد.