مایکروسافت: موتور جستجوی بینگ به‌خوبی گوگل عمل می‌کند

نوشته آرش زاد 22 اسفند 1390

چند سالی از معرفی موتور جستجوی بینگ از طرف مایکروسافت می‌گذرد. شرکتی که با وجود توان مالی و قدرت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری‌ای که در اختیار دارد، تلاش می‌کند تا سهم بیشتری از بازار موتورهای جستجو را از آن خود کند و در این میان، با غول دنیای جستجو به رقابت بپردازد.

harry-shum-microsoft-bing.jpg

حالا با توجه به این موضوع، Harry Shum که در بخش تحقیق و توسعه موتور جستجوی بینگ در شرکت مایکرسافت کار می‌کند، ادعای نسبتا جالبی را درباره سیستم جستجوی این شرکت به زبان آورده است. آقای شام در گفتگویی که با سایت Wired داشت، عنوان کرد که هم‌اکنون می‌توان گفت که موتور جستجوی بینگ به‌خوبی گوگل عمل می‌کند.

او ضمن اشاره به تلاش‌های این شرکت برای دستیابی به پلتفرم نرم‌افزاری بهتری در این زمینه، این مورد را نیز عنوان کرد که گروهش بیشتر از گذشته درباره مسائل مربوط به کیفیت جستجو، تجربه کسب کرده است.

هر چند که ممکن از به‌نظر برسد ادعای Harry Shum در این زمینه کمی متعصبانه باشد اما در عمل، کاربران زیادی هستند که نظر مشابهی را روی این موضوع دارند. در حال حاضر موتور جستجوی بینگ از نظرات زیادی با گوگل قابل مقایسه است و این مسئله می‌تواند کاربران زیادی را به سمت بازار هدف مایکروسافت بکشاند.

موضوع نتایج جستجوی اسپم گوگل که در زبان‌های مختلفی قابل مشاهده است، از جمله مواردی است که کاربران زیادی آن‌را یکی از ضعف‌های این موتور جستجو عنوان می‌کنند. در ایران نیز با توجه به برخی مشکلات در زمینه دسترسی به گوگل، کاربران زیادی برای انجام جستجوهای اینترنتی خود، سراغ بینگ رفته‌اند و از آن به‌عنوان موتور جستجوی اصلی خود استفاده می‌کنند. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما نیز صحبت‌های Harry Shum را تایید می‌کنید؟