نگاهی کوتاه به گوشی‌های جدید ال‌جی در MWC

نوشته آرمان حسینی 08 اسفند 1390

با اینکه اطلاعات مربوط به گوشی‌های جدید ال‌جی در روزهای گذشته به بیرون درز کرد و خبرهایی از محصولات جدید این شرکت داشتیم اما در کنگره جهانی موبایل، ال‌جی نیز همانند سایر برندها، دارای غرفه‌ اختصاصی است و به معرفی محصولات جدید خود می پردازد.

LG-Optimus-4X-HD.jpg

ال‌جی چند گوشی را در کمپ پیش‌نمایش معرفی کرد که شاخص‌ترین گوشی هوشمند معرفی شده در این بین، Optimus 4X HD است. از مشخصات این گوشی می‌توان به صفحه نمایش 4.7 اینچی،‌ پردازنده چهارهسته‌ای Tegra 3 و اندروید 4.0 اشاره کرد. مدل دوم، Optimus Vu با صفحه نمایش 5 اینچی و پردازنده دو هسته‌ای 1.5 گیگاهرتزی بوده که چندی پیش معرفی شد و ظاهرا رقیب خوبی برای Galaxy Note سامسونگ می‌تواند باشد.

تک مدل سه‌بعدی در بین این گوشی‌های جدید، Optimus 3D Max است و همانطور که از نامش پیداست،‌ مجهز به صفحه نمایش 4.3 اینچی سه‌بعدی با فناوری stereoscopic بوده و پردازنده دوهسته‌ای 1.2 گیگاهرتزی را در خود جای داده است.

LG-Optimus-3D-Max.jpg

در انتها، سه مدل Optimus L7, L5 و L3 وجود دارد که سخت‌افزار مشابه‌ای دارند و تنها اندازه صفحه نمایش آنها تغییر کرده است. مدل L5 صفحه نمایش 4 اینچی، پردازنده تک هسته‌ای 800 مگاهرتزی با دوربین 5 مگاپیکسلی و فناوری NFC داشته، در صورتی که در آن سو مدل L3 با دوربین 3 مگاپیکسلی و صفحه نمایش 3.2 اینچی را خواهیم داشت. بزرگترین تفاوت مدل L7 نیز صفحه نمایش 4.3 اینچی آن است.