آمارها از کاهش در آمدهای اینتل در سه ماهه سوم سال خبر می‌دهند

نوشته محمد حسین ملک 26 مهر 1391

شرکت اینتل را می‌توان یکی از فعال‌ترین شرکت‌های تولید کننده قطعات کامپیوتر و پردازنده دانست. تولید تلفن‌های هوشمندی با پردازنده‌های Atom، تولید ۱۴۰ اولترابوک جدید بر اساس پردازنده‌های این برند و نیز تولید ۲۰ تبلت ویندوز ۸ تا پایان سال جاری میلادی، نشان از حضور وسیع این شرکت در دنیای گجت‌های دارد.

Intel_Smartphone-580-75.jpg

با این وجود، آمار ارائه شده از در آمدهای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ برای شرکت اینتل از کاهش قابل توجه ولی نه چندان نگران کننده در آمدها خبر می‌دهد. طبق این آمار، شرکت اینتل، طی سه ماهه جولای تا آگوست، ۱۳.۵ میلیارد دلار در‌آمد کسب نموده است که به نسبت مدت مشابه در سال گذشته، کاهش ۵ درصدی را نشان می‌دهد. با ارائه رسمی این آمار و نمایان شدن کاهش میزان در آمد اینتل، سهام این شرکت نیز با افت ۲.۴ درصدی روبرو شده است.

البته با وجود بی رمق شدن بازار PC ها و حضور تبلت‌ها، کاهش درآمدها و افت سهام این شرکت موضوعی طبیعی است و مدیر عامل اینتل،‌ آقای پائول اتولینی نیز از اینکه این شرکت در دوره‌ای که بازار PC ها چندان رمقی ندارد، خود را سرپانگه داشته است ابراز خرسندی نمود و در ادامه به تمجید از مشارکت‌های این شرکت در بازار موبایل و اولترابوک‌ها پرداخت.