اینتل پردازنده‌های Ivy Bridge را به‌طور رسمی معرفی کرد

نوشته آرش زاد 05 ارديبهشت 1391

اگر خبرهای فناوری را دنبال کرده باشید حتما اطلاع دارید که شرکت اینتل، مدت‌ها در تلاش بود تا از نسل بعدی پردازنده‌های خود پرده برداری کند. این اتفاق نهایتا ساعاتی پیش در کنفرانسی که در این رابطه برگزار شده بود، افتاد و اینتل ۱۳ پردازنده از نسل جدید خود، یعنی Ivy Bridge را معرفی نمود.

intel Ivy Bridge

این پردازنده‌های چهار هسته‌ای (که مدل‌های بعدی آن‌ها در آینده از طرف این شرکت معرفی خواهند شد)، تا ۲۰ درصد عملکرد بهتری نسبت به نسل پیشین پردازنده‌های اینتل، یعنی Sandy Bridge دارند و از طرفی، مصرف برق در آن‌ها نیز ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

Ivy Bridge

پردازنده‌های Ivy Bridge از فناوری ۲۲ نانومتری در طراحی ترانزیستورها استفاده می‌کنند و عملکرد آن‌ها در زمینه اجرای بازی‌ها و ویدیوهای HD تا دو برابر افزایش پیدا کرده است.

اینتل از فناوری جدیدی به‌نام 3D Tri-Gate در پردازنده‌های جدید خود استفاده کرده است که مربوط به طراحی ۳ بعدی ترانزیستورها می‌شود.

شرکت‌های Acer، Lenovo، Sony و Asus از امروز مدل‌های جدید سیستم‌های خود را بر پایه پردازنده‌های Ivy Bridge اینتل معرفی کرده‌اند. اپل نیز قرار است مک‌بوک‌های جدید خود را با نسل سوم پردازنده‌های اینتل به‌روز رسانی کند.

اینتل قرار است سری بعدی پردازنده‌های Ivy Bridge را برای لپ‌تاپ‌ها و اولترابوک‌ها تا اواخر سال جاری میلادی معرفی نماید.