اینستاگرام قبل از فیسبوک، پیشنهاد خرید ۵۲۵ میلیون دلاری توییتر را پذیرفته بود

نوشته آرش زاد 27 آذر 1391

اوایل سال جاری میلادی هنگامی که فیسبوک به‌طور رسمی خبر از خرید شبکه اجتماعی اینستاگرام را داد، گزارش‌هایی نیز مبنی بر پیشنهاد توییتر برای خرید این سرویس پیش از آن تاریخ، منتشر شدند. این گزارش‌ها بیان می‌کردند توییتر در مذاکره خود موفق به راضی کردن مدیران اینستاگرام نشده اما حالا، نیویورک تایمز با انتشار مطلبی، از جنبه‌های دیگر این موضوع پرده برداشته است.

Instagram-photo.jpg

کوین سیستروم در آگوست گذشته رسما اعلام کرده بود که پیش از پیشنهاد فیسبوک، هیچ گونه پیشنهاد رسمی دیگری را برای خرید سرویسش از طرف شرکتی دریافت نکرده است.

اما گزارشات اخیر نشان می‌دهند که او به‌طور شفاهی پیشنهاد ۵۲۵ میلیون دلاری توییتر برای خرید اینستاگرام را پذیرفته بود اما چند هفته بعد، اتفاقات عجیب دیگری رخ داد و مارک زاکربرگ با پیشنهاد ۱ میلیارد دلاری خود توانست این شبکه را از آن خود نماید.

گزارش منتشر شده اذعان می‌کند گفتگوهای انجام شده بین سیستروم و توییتر تماما در خارج از دفاتر رسمی این دو شرکت و در جایی مانند رستوران‌ها انجام شده است. در آن بین نیز مدیر اینستاگرام یک فرم از مشخصات کلی قرارداد را از توییتر دریافت کرد اما آن‌را پیش خود نگه نداشت.

در صورتی که این موضوع حقیقت داشته باشد، احتمال ایجاد مشکلات قانونی برای کوین سیستروم وجود خواهد داشت.