گزارش مالی سه ماهه سوم ۲۰۱۲، زیان دوباره HTC را نشان می‌دهد

نوشته آرش زاد 17 مهر 1391

شرکت گوشی‌ساز تایوانی HTC با انتشار گزارش مالی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲، نگرانی‌های بیشتری را پیرامون آینده نا مشخص این کمپانی افزایش داده است. این گزارش نشان می‌دهد درآمد کلی HTC در بازه زمانی اعلام شده ۲.۴ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با درآمد ۳ میلیاردی در سه ماهه دوم امسال، کاهش زیادی را شاهد بوده است.

htc-logo-600x283.jpg

این در حالی است که درآمد خالص این شرکت در سه ماهه اخیر ۱۳۷ میلیون دلار بوده است که حدود ۵۰ درصد کم‌تر از درآمد خالص آن در سه ماهه دوم این شرکت است. البته در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته، این زیان تا ۷۹ درصد نیز افزایش پیدا می‌کند.

HTC امیدوار است در سه ماهه پایانی سال جاری بتواند با عرضه گوشی‌های 8X و 8S بتواند بخشی از ضررهای فعلی را جبران نماید. همچنین احتمال می‌رود با عرضه رسمی مدل‌های جدید اندرویدی این شرکت بتوانیم شاهد افزایش درآمد این کمپانی در مدت زمان اشاره شده باشیم.

در حال حاضر شرکت‌های سامسونگ و اپل به‌عنوان دو رقیب، وضعیت بسیار خوبی را در فروش گوشی‌های خود شاهد هستند. اپل چندی پیش خبر رکورد فروش ۵ میلیون دستگاه آیفون ظرف مدت یک هفته را منتشر کرد و سامسونگ نیز از فروش ۳۰ میلیون دستگاه Galaxy S3 تا انتهای سال جاری میلادی خبر داده است.

باید منتظر ماند و دید مدیران HTC چه برنامه‌ای را برای بهبود وضعیت شرکت خود در سر دارند. به‌نظر شما آیا می‌توان اوضاع مالی این مجموعه را تغییر داد یا اینکه باید شاهد نوکیای دومی در دنیای تلفن‌های هوشمند باشیم؟