گوگل نقشه‌های سه بعدی خود را برای iOS ‌عرضه کرد

نوشته محمد حسین ملک 06 مرداد 1391

به نظر می‌رسد با کنار گذاشته شدن نقشه‌های گوگل به عنوان برنامه پیش فرض در iOS 6، این شرکت قصد ندارد تا مشتریان بی‌شمار اپل را از دست بدهد. چرا که بعد از گذشت یک ماه از ارائه نقشه‌های سه بعدی گوگل برای سیستم عامل آندروید، امروز نوبت به سیستم عامل محبوب اپل رسید تا از این به روز رسانی برنامه گوگل‌مپ بهره‌مند شود. هر چند شرکت اپل مدتهاست که برنامه‌هایی برای استفاده از نقشه‌های سه بعدی ویژه خود در سیستم عامل iOS در سر دارد، اما تماشای سه بعدی خیابان‌ها و خانه‌ها با برنامه‌ای از گوگل، انتظار کاربران اپل را از نقشه‌های آینده این شرکت بالاتر از گذشته برده است.

iOS6-Maps-.jpg

این به روز رسانی جدید، در حال حاضر قابلیت تماشای سه بعدی تمامی بخش‌های شهرهای مهم و کلیدی دنیا از جمله لس آنجلس، بوستون، سان فرانسیسکو، ژنو و رم را به دستگاه اپل شما می‌افزاید و طبق وعده‌های گوگل، در هفته‌های آینده شهرهای بیشتری مهمان دستگاه شما خواهند بود.

البته این بروزرسانی محدود به نمایش سه بعدی چند شهر مهم نمی‌شود و قابلیت‌های دیگری را نیز به شما عرضه می‌نماید. از جمله این ویژگی‌ها می توان به "راهنمای گردشگری" اشاره نمود. این قابلیت جدید، به کاربران توریست امکان دیدن تمامی نقاط تاریخی و معروف و حتی شگفتی‌های طبیعی را می‌دهد.

نکته قابل توجه دیگر در این به روز رسانی، لزوم استفاده از سخت‌افزار جدید اپل است؛ در واقع دیگر وجود آخرین نسخه از سیستم‌عامل اپل برای گشت و گذار سه‌بعدی در شهرهای بزرگ کفایت نمی‌کند. تنها مدل‌هایی که این به روز رسانی در آن‌ها انجام پذیر است، آیپد جدید، آپید ۲ و iPhone 4S هستند.

 گوگل همچنین اعلام نموده است که در حال حاضر تمرکز اصلی را بر روی بخش موبایل قرار داده است ولی به زودی به روزرسانی برنامه دسکتاپ خود را نیز منتشر خواهد نمود.