سه‌شنبه، زمان معرفی سیستم عامل و لپ تاپ گوگل

نوشته آرش زاد 14 آذر 1389

سرانجام، انتظارها برای مشاهده سیستم‌عامل گوگل رو به پایان است و این شرکت طبق اعلام خود، قرار است که در ۷ دسامبر، یعنی ۲ روز دیگر این محصول جدید خود را به طور رسمی به همگان معرفی کند. به گفته برخی منابع، گوگل قصد دارد تا در کنفرانس خود، به معرفی لپ‌تاپ مختص برند خود که بر پایه سیستم‌عامل کروم است بپردازد.

chrome-invite-top.jpg

همچنین بر اساس شنیده‌ها، گوگل در هفتم دسامبر، فروشگاه اپلیکیشن‌های خود را نیز معرفی خواهد کرد. بدون شک این روز یکی از روزهای مهم سال ۲۰۱۰ میلادی در عرصه فناوری است. هنوز کسی نمی‌داند که این محصولات گوگل (سیستم عامل و لپ تاپ) چه مشخصاتی دارند و چگونه می‌خواهند با رقیبان قدر خود مبارزه نمایند.

اخبار منتشر شده اینطور حکایت می‌کند که پردازنده لپ‌تاپ گوگل از نوع Intel Atom است و صفحه کلید آن، تفاوت جزیی با نمونه‌های رایج بازار داد. مسئله‌ای که احتمالا برای ما کاربران ایرانی مهم است، مشکل استفاده از محصولات این شرکت خواهد بود و ما گمان نمی‌کنیم که با وجود تحریم‌های گوگل و نیز سرعت محدود اینترنت کاربران ایرانی، چنین مجموعه‌ای بتواند در ایران برای خود کاربر مطلوبی جذب نماید؛ هرچند که طرفداران گوگل همیشه به آن وقادار هستند.

زمان این کنفرانس ۳ ساعت خواهد بود که از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه به وقت امریکا آغاز می‌شود و گوگل آن‌را به طور زنده از کانال خود در یوتیوب پخش خواهد کرد.