Google Buzz وارد میدان شد!

نوشته آرش زاد 21 بهمن 1388

گوگل باز هم برای دفعات مکرر در تازیخ تاسیس شرکت خود، گرد و خاک دیگری به راه انداخت! حالا با ورود به صفحه ایمیل تان، با تغییرات جالبی مواجه می شوید. تغییراتی که به نوعی شبکه های مطرح اجتماعی را به رقابتی سخت با غول دنیای مجازی وادار می سازد. حالا وقتی که وارد Inbox تان می شوید، در زیر همین گزینه، گزینه دیگری را می بینید با عنوان Buzz. گوگل خودش به طور خودکار تعدادی از دوستان شما را برایتان در لیست دوستان Buzz اضافه کرده است و شما باید بقیه دوستان خود را به آن اضافه کنید و کاری را که در فرندفیید و دیگر سایت های مشابه انجام می دادید، حالا با رویکردی جدید در اینباکس جیمیل انجام دهید، به همین راحتی!

google-buzz.jpg

این سیستم، ویژگی های متعددی دارد که برخی از آن ها با ویژگی های جیمیل ترکیب شده اند و به شکل جدید در آن در آمده اند. شما می‌توانید برای ارسال پست های خود از دو گزینه اشتراک گذاری عمومی و خصوصی استفاده نمایید. آن دسته از نوشته هایی که حالت عمومی یا public دارند علاوه بر دوستان خود، در صفحه مشخصات گوگل شما نیز نمایش داده می شوند. شما می‌توانید از قابلیت پاسخ مستقیم به شکل @ استفاده کنید. به این ترتیب لیست کلیه مخاطبین شما نمایش داده می گردد و به سادگی می‌توانید گزینه مورد نظر را از بین آن ها انخاب نمایید. کلیه کامنت هایی که برای شما گذاشته می شوند، در صندوق پستی تان قابل رویت است. همچنین می‌توانید فید های خود را از سایت های مختلف با دیگران (از جمله توییتر، فلیکر، پیکاسا، فیس بوک،یوتیوب، گوگل ریدر و غیره) به اشتراک بگذارید و یا از طریق تلفن همراه خود به آن متصل شوید.

google-buzz-2.jpg

سایر ویژگی های Buzz را خودتان می‌توانید با ورود به صندوق پستی جیمیل تان مشاهده نمایید و پس از آن، دوستانتان را برای استفاده از این سیستم جدید دعوت کنید! می‌توانید برای جزئیات بیشتر این ۲ ویدیو را نیز ببینید. این ویژگی طی هفته آینده برای کلیه کاربران گوگل فعال خواهد شد.