سرویس جی‌میل از دسترس خارج شد

نوشته علی عظیمی‌پور 20 آذر 1391

بر اساس شواهد و هم‌چنین گزارش کاربران، سرویس ایمیل گوگل امشب برای دقایقی از دسترس خارج شده است که حتی همین مدت کوتاه نیز باعث بازتاب گسترده کاربران شده است. به گفته وبلاگ Mashable سرویس ?Is it down نیز این موضوع را تایید کرده است. از دسترس خارج شدن جی‌میل حتی در ایران نیز محسوس بوده که کاربران گاها مربوط به اختلالات اینترنت کشور می‌دانستند،‌ اما پس از مدت کوتاهی شائبه اختلال کلی از بین رفت. 

Gmail_logo.png

بر اساس آنچه اکثر کاربران با آن مواجه شده‌اند سرور گوگل خطای۵۰۲ را نشان داده که معمولا به خاطر DNS سرویس مورد نظر و یا حتی ارتباط کاربر با سرور اصلی است. نویسنده وبلاگ ZDNet با اشاره به حمله اخیر به چند سایت پاکستانی و رومانیایی که متوجه DNS های این سایت‌ها شده بود، حتی شائبه حمله به این سرویس را نیز پیش کشیده است که اصلا نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر کرد. بسیاری از کاربران نیز به طور واضح از Crash کردن مرورگر کروم در همین زمان خبر دادند.

جی‌میل به مدت کلی تقریبا نیم ساعت و یا کمتر از دسترس خارج شده بود و به گفته متخصصین گوگل مشکل اصلی همچنان در حال بررسی است. اما هم‌اکنون همه سرویس‌های گوگل به طور کامل در حال فعالیت هستند و به کاربران خدمات می‌دهند.

منبع ZDNet
موارد مرتبط gmail google ایمیل جی‌میل گوگل