آپدیت Gingerbread برای Xperia X10 خواهد آمد!

نوشته آرش زاد 06 فروردين 1390

پس از ماه‌ها انتظار کاربران Xperia X10 و درخواست‌های مکرر آن‌ها به سونی اریکسون جهت ارائه آپدیت جدیدی از نسخه آندروید برای این گوشی، نهایتا این شرکت امروز و در طی مطلبی، عنوان کرد که این اتفاق به‌زودی خواهد افتاد! سونی‌اریکسون در حالی این خبر را منتشر کرد که چندی پیش، علی‌رغم تمایل کاربران، بیان کرده بود که هیچ آپدیتی را بعد از نسخه ۲.۱ برای Xperia X10 ارائه نمی‌کند.

xperia_x10-520x245.jpg

قطعا این خبر می‌تواند بسیاری از کاربران این مدل از گوشی‌های سونی اریکسون را خوشحال نماید. این شرکت انتهای سه‌ماهه دوم یا ابتدای سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۱ را به عنوان زمان نهایی ارائه این آپدیت تعیین کرده است. سونی اریکسون دلیل این اقدام خود را، توجه به درخواست مصرف‌کنندگانش عنوان کرد. به‌علاوه، توسعه سری جدید گوشی‌های Xperia باعث شده تا آن‌ها امکان انجام این به‌روز رسانی را فراهم سازند.

خبرهای دقیق‌تر مربوط به این موضوع در آینده از سوی این شرکت به اطلاع کاربران خواهد رسید اما در همین زمان نیز، سونی اریکسون نکاتی را در رابطه با این به‌روز رسانی عنوان کرده است. آن‌ها در مطلب وبلاگ خود بیان کرده‌اند که این آپدیت تنها از طریق نرم‌افزار به‌روز رسانی این شرکت انجام می‌شود. در آپدیت جدید علاوه بر اضافه شدن امکانات و ویژگی‌های جدید، کاربران تعدای از قابلیت‌های گوشی خود را از دست خواهند داد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تغییر ظاهر رابط کاربری دوربین گوشی به رابط استاندارد Gingerbread و حذف شدن گزینه تشخیص چهره، حذف شدن برنامه تهیه نسخه پشتیبان گوشی و نیز محدود شدن زبان‌های راست به چپ نسبت به نسخه فعلی ۲.۱ آندروید در X10 اشاره کرد.

سونی اریکسون نسخه ۲.۳.۳ Gingerbread را به عنوان نسخه قابل ارائه برای Xperia X10 معرفی کرد و نیز اشاره داشت که کاربران با آپدیت به نسخه جدید، امکان بازگشت به نسخه قبل را نخواهند داشت. در پایان، این شرکت تاکید کرد که هیچ طرحی برای ارائه به‌روز رسانی برای سایر گوشی‌های خانواده Xperia نظیر X10 mini، mini pro و X8 وجود ندارد.