تصاویر فروشگاه برنامه فایرفاکس لو رفت

نوشته محمد حسین ملک 14 شهريور 1391

این روزها که بسیاری از کاربران دنیای تکنولوژی مشتاق چشیدن طعم دستاورد تازه موزیلا هستند و اطلاعات چندانی نیز از آن در اختیار ما نیست، تصاویری که از فروشگاه برنامه سیستم‌عامل فایرفاکس لو رفته است، می‌تواند کمی بیشتر با این دستاورد موزیلا ما را آشنا سازد.

firefox-mobile-os-580-75.jpg

همانطور که در این تصاویر نیز پیداست،‌ به نظر می‌آید که سهولت در ستفاده از این فروشگاه در اولویت قرار دارد،‌ به همین خاطر موضوع بندی برنامه‌ها در یک لیست در پایین آن‌ها قرار داده شده است. موضوع بندی‌های نمایش داده شده به گروه‌های تجاری،‌ آموزشی،‌ سرگرمی و ورزشی، کتاب و منابع،‌ بازی و سلامتی و تناسب اندام تقسیم می‌شوند. همچنین با باز کردن هر برنامه،‌ می‌توانید علاوه بر دریافت برنامه، به امتیاز آن و نقد و بررسی‌های نوشته شده توسط کاربران دسترسی داشته باشید و یا نظرات خود در رابطه با آن را در اختیار دیگران قرار دهید.

firefox-os-marketplace-580-90.jpg

 ظاهر و طراحی فروشگاه برنامه فایرفاکس، چندان چنگی به دل نمی‌زند و نمی‌توان آن را با فروشگاه Google Play مقایسه نمود،‌ اما سیستم‌عامل فایرفاکس در حال حاضر در مراحل تولید بسر می‌برد و تغییر و تحولات بسیاری بدون شک در راه خواهد بود.

نظر شما چیست؟ آیا موزیلا توان سر بلند کردن در بین غول‌هایی همجون اندروید و iOS و ویندوز را خواهد داشت؟ آیا موزیلا همچون زمانی که با فایرفاکس، مرورگر معروف و محبوب آن زمان، اینترنت اکسپلور مایکروسافت را کنار زد، می‌تواند بار دیگر مایکروسافت، گوگل و اپل را کنار بزند و پرچم خود را بالا نگاه دارد؟