بینگ با امکانات جدید از راه می‌رسد

نوشته آرمان حسینی 01 مرداد 1390

موتور جستجوی بینگ همیشه کاربران خاص خود را داشته است؛ کسانی که با وجود رقیب آن یعنی گوگل، از این سرویس استفاده می‌کنند و در اکثر اوقات هم نتایج صحیح و کاملی را تحویل می‌گیرند. با وجود موتور جستجو گوگل و ارائه امکانات مختلف از سوی این شرکت، بینگ برای عقب نماندن و راضی نگاه داشتن کاربران باید امکاناتی در سطح گوگل ارائه دهد تا کاربران ویژه‌اش، همچنان مجذوب این موتور جستجو مایکروسافتی باقی بمانند.

bing_live_tiles.jpg

به تازگی خبرهایی مبنی بر تغییراتی در بینگ منتشر شده که جنبه‌های مختلفی داشته است. در سال گذشته و ماه‌های پیش، در این رابطه و امکانات جدید در موتور جستجوی بینگ خبر‌هایی منتشر شد اما هم‌اکنون ظاهرا این موتور جستجو در آستانه تغییرات خود قرار دارد و با امکاناتی متفاوت به سراغ کاربران خود خواهد آمد که اکثر آن‌ها می‌تواند یک نمونه شبیه به گوگل باشد!

در تغییرات جدید بینگ شاهد امکانات جدیدی همانند جستجوی بی‌درنگ یا‌‌ همان instant search و مشاهده آخرین وضعیت‌ اخبار، آب و هوا، رویداد‌ها و تبلیغات خواهیم بود که هنوز به صورت رسمی توسط مایکروسافت تایید نشده است. در طراحی جدید بینگ از HTML5 استفاده خواهد شد. این تغییرات در بینگ می‌تواند تا حدی کاربر برایشان جذب کند و تمایل رفتن به سمت گوگل را تا حدوی بکاهد.