اپل باید اعلام کند سامسونگ از آیپد کپی نکرده است

نوشته آرش زاد 30 تير 1391

به نظر می‌رسد دعواهایی را که اپل علیه سامسونگ طی ماه‌های گذشته در زمینه‌های مختلف آغاز کرده است، در برخی موارد نه تنها نتیجه لازم را برای این شرکت در پی نداشته، بلکه باعث شده است تا به اجبار، مراتب عذرخواهی این شرکت را از رقیب کره‌ای خود فراهم آورد.

apple samsung galaxy tab

بر اساس رای قاضی پرونده شکایت اپل از سامسونگ در بریتانیا، اپل ملزم به انتشار اعلامیه‌ای است که در آن به کاربران خود اعلام کند سامسونگ از طرح آیپد برای تبلت گلکسی‌تب خود کپی برداری نکرده است. طبق گزارش منتشر شده در Bloomberg، این موضوع علاوه بر انتشار در روزنامه‌ها و مجلات انگلستان، باید برای مدت ۶ ماه در وب‌سایت اپل نیز اعلام شود.

apple apology

اپل چندی پیش پرونده‌های شکایت مختلفی در کشورهای انگلیس، آلمان، هلند و آمریکا برای موضوع نقض حقوق اپل در طراحی تبلت Galaxy Tab توسط سامسونگ را به دادگاه‌های این کشور ارائه کرده بود. البته سامسونگ تنها شرکتی نیست که اپل علاقه به دعوا با آن‌را دارد. این شرکت شکایت‌های مختلفی را نیز علیه کمپانی‌هایی نظیر HTC و گوگل برای عدم رعایت Patent این مجموعه ثبت کرده است.

اپل چندی پیش نیز جلوی فروش گوشی Galaxy Nexus در کشور آمریکا را گرفت.

وکیل اپل در مورد این حکم قاضی دادگاه گفته است که آن‌ها درخواست تجدید نظر خود را برای دادگاه ارسال می‌کنند. آلن هلی، سخنگوی اپل نیز هنوز پاسخی را به تماس خبرنگاران درباره نظر وی در رابطه با حکم قاضی انگلیسی نداده است. اگر اپل مجبور به اجرای این حکم شود، در واقع به نوعی باید با هزینه خود برای سامسونگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رقیبانش تبلیغ کند.