فروش ۳۵ میلیون آیفون و ۱۲ میلیون آیپد طی ۹۰ روز توسط اپل

نوشته آرش زاد 06 ارديبهشت 1391

با توجه به اتمام ۳ ماهه اول سال جاری میلادی و رسم همیشگی شرکت‌ها برای انتشار عمومی گزارشات عملکردشان، اپل گزارش فعالیت ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۲ میلادی خود را با اعداد و ارقامی جالب توجه، منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد که اپل طی ۹۰ روز آغازین سال ۲۰۱۲ موفق به فروش ۳۵.۱ میلیون آیفون، ۱۱.۸ میلیون آیپد، ۴ میلیون مک و ۷.۷ میلیون آیپاد شده است.

apple

این آمار نسبت به ۳ ماهه ابتدایی سال گذشته، برای آیفون بیش از ۸۸ درصد و برای آیپد ۱۵۱ درصد رشد در فروش محصول را نشان می‌دهد.

در حالی که آمار امسال، افزایش فروش اپل در محصولات خود را نسبت به دوره مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد، اما این گزارش در مقایسه با گزارش ۳ ماهه قبلی، کاهش در میزان فروش محصولات این شرکت را نشان می‌دهد.

میزان فروش اپل در ۳ ماهه انتهایی سال ۲۰۱۱، برای آیفون، آیپد، مک و آیپاد، به‌ترتیب ۳۷.۰۴، ۱۵.۴۳، ۵.۲ و ۱۵.۴ میلیون دستگاه بوده است.

اپل طی ۳ ماهه اول امسال، ۳۹.۲ میلیارد دلار سود داشته است که ۱۱.۶ میلیارد دلار آن، سود خالص برای این شرکت بوده است.

در حال حاضر، سرمایه نقدی اپل، به بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که سهم سود این شرکت از کل درآمد حاصل از فروش محصولات در ۳ ماهه اول امسال، به ۶۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

شاید اشاره به این نکته بد نباشد که رشد فروش شرکت‌ها در ۳ ماهه انتهایی سال میلادی به دلیل نزدیکی به کریسمس، همواره با فزایش چشمگیری رو به رو می‌شود و مقایسه آمار فروش ۳ ماهه اول سال جاری اپل با ۹۰ روز قبلی آن، موفقیت فوق‌العاده این شرکت در فروش محصولات مختلف خود در ماه‌های ابتدایی ۲۰۱۲ را نشان می‌هد.