فهرست دروغ های سیزده (اول آوریل) گفته شده در سال ۲۰۱۰!

نوشته آرش زاد 13 فروردين 1389

باز هم وقت آن رسید تا یک روز دیگر، به مناسبت اولین روز آوریل و یا به عبارتی، سیزدهمین روز فروردین به هم دروغ بگویید و بعد، به دروغ هایی که به شوخی گفتید بخندید! امروز را طبق سنت، روز دروغ آوریل یا روز دروغ سیزده می گویند. شاید جنجالی ترین دروغی که در ایران در این باره گفته شده، دروغ مربوط به کج شدن برج میلاد در سال ۸۳ است که توسط روزنامه شرق منتشر گردید یا دروغی که همین ۲ سال پیش نیما اکبر پور درباره تاسیس شرکت گوگل در کیش گفت و خبرگزاری ها را به گاف دادن وادار کرد!

topeka

امسال هم دروغ های مختلفی توسط کمپانی ها و برندهای مطرح موجود در سطح جهان بیان شده که ما قسمتی از آن را با توجه به پست تک کرانچ در ادامه این پست عنوان می کنیم. اگر شما نیز دروغ گفتید و یا دروغ جالبی را سراغ دارید می‌توانید آن را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

گوگل موج

گوگل موج
شاید یکی از جذاب ترین دروغ های امسال همین باشد! Google Wave در بلاگ رسمی خود اعلام کرد که از این پس برای آگاه سازی کاربران این سیستم مبنی بر وجود یک Wave جدید در اینباکس خود، از یک انسان واقعی برای اطلاع رسانی استفاده خواهد کرد! متن اصلی خبر را اینجا بخوانید. (توصیه می کنم حتما ویدیوی مربوط به آن را ببینید!)

یوتیوب
اگر ویدیوی بالا را تماشا کردید، شاید گزینه اضافه شده در قسمت کیفیت پخش نظرتان را جلب کرده باشد! یوتیوب هم در وبلاگ خود اعلام کرده است که از این پس می‌توانید ویدیو های خود را در قالب متن ببینید! اگر باور نمی کنید کافی است نگاهی به یکی از ویدیو های این سایت بیاندازید.

گوگل هسته ای
تک کرانچ اعلام کرد گوگل از این پس پژوهش های هسته ای را بیشتر جدی خواهد گرفت و از این رو در حال ساخت کارخانه غنی سازی اورانیوم است! برخی از کارشناسان می گویند که این عمل گوگل برای تولید انرژی است اما دیگران معتقدند عامل بازدارنده ای در برابر تهدید های هسته ای چین است!

topeka

تغییر نام کمپانی گوگل
آنچه که در وبلاگ رسمی گوگل عنوان شده حاکی از آن است که گوگل تصمیم دارد نام شرکت تجاری خود را به Topeka تغییر دهد!

ویکیپدیا
اگر صفحه اصلی سایت ویکیپدیا را مشاهده کنید با مقاله ای در رابطه با همسر فروشی مواجه می شوید تحت عنوان wife selling. این مقاله در رابطه با این موضوع و مردی که برای اولین بار همسر خود را به حراج گذاشته بود بحث می‌کند!

مترجم گوگل
مترجم آزمایشی زبان حیوانات!

فلیکر

فلیکر
فلیکر از ابداع جدید خود که شبیه به آی پد است و برای مرور عکس ها می‌توان از آن استفاده کرد، پرده برداری نمود. نام این دستگاه فلیکر پد است!

مرورگر اپرا
به گزارش سایت اپرا، نسخه جدیدی از این مرورگر تحت عنوان Space edition یا نسخه فضایی آماده ارائه به کاربران است. ویژگی های موجود در این مرورگر حاوی برنامه های پیشرفته ای است که برای برنامه تحقیقات آینده اپرا در ماه توسعه داده شده است.

جیمیل
بروز مشکلی عجیب در سرویس ایمیل گوگل. بخوانید...!

گوگل موبایل
اگر در امریکا زندگی می کنید، کافی است از طریق دستگاه تلفن همراه خود جمله Where am I را تایپ کنید تا گوگل اطلاعات مختلفی را در مورد محلی که در آن به سر می بربد به شما بدهد!

Kodak

کداک
و نهایتا عکس های بودار، محصول جدید کمپانی بزرگ کداک است! عکس بگیرید و پس از چاپ بوی اجزای موجود در آن ها را احساس کنید!

یادآوری می کنم که شما هم می‌توانید در اینجا مواردی را که دیده اید بنویسید تا به تکمیل این لیست کمک کرده باشید.